avrupa futbol haberleri beşiktaş Blog dünyadan futbol haberleri futbol futbol haberleri galatasaray Genel Spor spor haberleri transfer transfer haberleri

Anderson Talisca Suudi Arabistan’dan Ayrılmaya Hazırlanıyor

Transfer gündeminin olmazsa olmaz isimlerinden birisi Anderson Talisca! Brezilyalı oyuncu, 2016 ila 2018 yılları arasında Beşiktaş’ta top koşturdu. Siyah beyazlı takımın 2016 – 2017 sezonunda elde ettiği şampiyonluğa büyük katkı sağladı.

Bunun yanı sıra, Beşiktaş’ın 2017 – 2018 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi grubundan namağlup lider olarak çıkmasını sağlayan isimlerden birisiydi. 1994 doğumlu futbolcu, Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra önce Çin’e, ardından da Suudi Arabistan’a gitti. Güncel tarih itibariyle, Suudi Arabistan’ın Al Nassr kulübünde top koşturuyor.

Oyuncunun İsmi Türk Kulüpleri ile Anıldı

Anderson Talisca’nın kulübüyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2026 tarihinde sona erecek. Ancak, oyuncunun söz konusu tarihi beklemeye pek niyeti yok! Yakın çevresine Suudi Arabistan’da mutlu olmadığını söyleyen Anderson Talisca, menajerine kulüp bulması yönünde talimat verdi. Oyuncunun ilk hedefi Türkiye’ye dönmek idi.

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, geçtiğimiz haftalarda Anderson Talisca ile görüntülü bir görüşme gerçekleştirdiğini ve oyuncunun Beşiktaş’a dönmek istediğini kendisine söylediğini dile getirmişti. Ancak, Beşiktaş, kısa süre önce resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Anderson Talisca ve Sergio Ramos’un transferinin imkansız olduğunu belirtmişti. Bir başka deyişle, güncel tarih itibariyle, Beşiktaş’ın oyuncuya ilgisi yok!

Anderson Talisca’nın ismi Galatasaray ile de anılıyor. Brezilyalı oyuncu, şartlar uygun olduğu takdirde Galatasaray forması giyebilirdi. Sarı kırmızılı takım, yüksek ihtimalle UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek. Bu durum, kendisini yeniden Avrupa’ya hatırlatmak isteyen Anderson Talisca için ciddi bir avantaj! Fakat, Galatasaray’ın o bölgeye Hakim Ziyech’i transfer etmesi ve kadrosunda hali hazırda Dries Mertens’i bulundurması, Anderson Talisca transferini imkansız hale getiriyor. Ayrıca, oyuncunun yıllık ücretinin bir hayli fazla olması da Galatasaray için ciddi bir dezavantaj!

Anderson Talisca Hocasının Kararını Bekliyor

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Anderson Talisca, 2021 – 2022 sezonundan bu yana Suudi Arabistan’ın Al Nassr kulübünde top koşturuyor. Bu takımı, güncel tarih itibariyle, Luis Castro çalıştırıyor. Portekizli teknik adam, Temmuz ayında göreve başladı. Oyuncular hakkındaki net kararını vermedi. Luis Castro, önümüzdeki günlerde yönetim ile görüşecek. Onlara Anderson Talisca’yı takımda isteyip istemediğini söyleyecek. Anderson Talisca, Luis Castro’nun vereceği kararı bekliyor.

Al Nassr, Suudi Arabistan’ın en zengin kulüplerinden birisi! Bu kulübün kadrosunda dünyaca ünlü yıldız Cristiano Ronaldo bulunuyor. Ayrıca, Al Nassr, bu yaz kadrosunu önemli isimler ile güçlendirdi. Sadio Mane, bu isimlerden birisi oldu. Senegalli yıldız, 30 milyon Euro karşılığında bu kulübe transfer oldu. Ayrıca, Otavio, Aymeric Laporte, Seko Fofana, Marcelo Brozovic ve Alex Telles de Al Nassr kulübünün yeni transferleri oldular. Anderson Talisca, bundan önceki senelerde Al Nassr için olmazsa olmaz bir isimdi. Ancak, yeni transferler ile beraber onun da takımdaki etkisi azaldı.