Blog İstanbul İstanbulspor Spor

Ankara Keçiörengücü Sıradaki Rakibimiz

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda sona yaklaşırken İstanbulspor, Ankara Keçiörengücü karşısına çıkacak.

Bu sezon teknik direktör Osman Zeki Korkmaz önderliğinde gösterdiği performansla Spor Toto Süper Lig’e göz kırpan İstanbulspor, Spor Toto 1. Lig’in boyunun kısaldığı şu günlerde kendini play off potasına atmayı başarmıştı.

Geride kalan haftalarda 26 maça çıkan sarı siyahlı İstanbul temsilcimiz, bu 26 haftayı 14 galibiyet 4 beraberlik ve 8 mağlubiyetle kapattı. Bu performans teknik direktör Osman Zeki Korkmaz ve öğrencilerine 46 puan getirerek onları Spor Toto 1. Lig puan tablosunun dördüncü basamağında tuttu.

Üstelik İstanbulspor bu sıralamaya 1 maç eksikle geldi ve bu anlamda büyük bir avantajın da sahibi oldu. Zira Spor Toto 1. Lig’de sıralamada sarı siyahlı takımımızın üzerinde bulunan MKE Ankaragücü, Bereket Sigorta Ümraniyespor ve Royal Hastanesi Bandırmaspor; 58 – 55 – 46 puanlarıyla sıralanıyorlar. Bunun yanında onların yaptıkları maç sayısı 27. Yani İstanbulspor’un eksik alacağı bir galibiyet hesapları değiştirebilir.

Rakip Ankara Keçiörengücü

Spor Toto Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerlemek isteyen ve kalan 10 haftayı maksimum puanla geçmeyi hedefleyen teknik direktör Osman Zeki Korkmaz ve ekibinin ilk rakibi Ankara Keçiörengücü.

Ankara Keçiörengücü bu sezon Spor Toto 1. Lig’de hayli istikrarsız bir performans sergiliyor. Teknik direktör Taner Taşkın önderliğinde bu sezon ne uzayan ne de kısalan bir görüntü çizen Ankara Keçiörengücü, geride 26 maç bıraktı.

Bu 26 maçta 9 kez rakiplerini yenip hanesine 27 puan yazdırmayı başaran Ankara temsilcisi, 7 kez ise sahadan beraberlikle ayrıldı. Hal böyle olunca Spor Toto 1. Lig’de geride kalan haftalarda hanesine 34 puan yazdıran mor beyazlı takım, 10 kere de rakiplerine mağlup oldu.

Teknik direktör Taner Taşkın önderliğindeki takım an itibariyle Spor Toto 1. Lig’de 11’inci sırada yer alıyor.

Küme düşme hattıyla arasında sadece 4 puan bulunan Ankara Keçiörengücü, bu puan farkını sezon sonuna kadar korumayı ve hatta açmayı planlıyor. 26 maçta 34 puanı olduğu düşünüldüğünde 27 maçta 44 puan toplayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un 10 puan gerisinde olan Ankara Keçiörengücü, istikrarı yakalarsa bir mucize gerçekleştirip play off bile görebilir. Zira matematiksel olarak bu şans var.

Ankara Keçiörengücü Zor Bir Rakip

ankara keçiörengücü

Teknik direktör Taner Taşkın’ın ekibi her ne kadar orta sıralarda olsa da onları yenmek hiç kolay değil. Spor Toto 1. Lig’de oynadıkları son 14 maçta aldıkları mağlubiyet sayısı sadece 2. Bunun yanında onların canını sıkan temel şey ise beraberliklerin sayısı. Zira bu 14 maçlık periyodun 6 maçında sahadan beraberlik çıktı.

Bu beraberliklerin de gösterdiği üzere Ankara Keçiörengücü rakiplerini mağlup edemese dahi onlara kolay teslim olmayan bir takım. Bu sezon çok sürpriz anlarda sürpriz galibiyetler de alan mor beyazlı ekip karşısında İstanbulspor tedbiri bir an bile elden bırakırsa çok acı bir şekilde cezalandırılabilir.