Blog dünya kupası dünyadan futbol haberleri FIFA 2023 Kadınlar Dünya Kupası futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri Spor spor haberleri

Brezilya 4 – 0 Panama

FIFA 2023 Kadınlar Dünya Kupası’ndaki gurup mücadeleleri tüm hızı ile devam ediyor. 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası F Grubu ilk maçında Brezilya ile Panama Hindmarsh Stadyumun’ da karşı karşıya geldiler.

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası F Grubu ilk maçında Brezilya ile Panama karşılaşmasında gülen taraf 4 – 0’ lık skor ile sambacılar oldu.

Hindmarsh Stadyumu’nda oynanan mücadeleyi sambacılar Brezilya her iki yarıda da bulduğu 2 golle 4 – 0 kazandı.

Sambacılara galibiyeti getiren golleri 19, 39 ve 70’inci dakikalarda Ari Borges, 48’inci dakikada ise Beatriz Zaneratto Joao kaydetti.

İlk maçını farklı kazanan Brezilya, 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası F Grubu ikinci maçında 29 Temmuz Cumartesi TSİ 13.00’da Fransa ile karşılaşacak. Aynı gün TSİ 13.00’te ise Panama’nın rakibi Jamaika olacak.

BREZİLYA TURNUVAYA 4 GOL İLE BAŞLADI

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası F Grubu ilk maçında Brezilya ile Panama karşılaşmasında gülen taraf 4 – 0’ lık skor ile sambacılar Brezilya oldu.

Sambacılar ilk yarıda 19’ dakikada Debinha ‘ nın sol kanattan ceza sahası işçine etkili ortasında arka tarafta kendisini unutturan Ari Borges kafa vurusu ile takımını Panama karşısında 1 – 0 öne geçiren golü kaydetmiş oldu.

İlk yarıda 39’ dakikada ise skoru belirleyen gol gene Ari Borges den geldi. Ari Borges gene sol çizgiden gelen orta gene kafa vurusu ile topu kaleye gönderse de Panama kalecisinin izin vermediği pozisyonda takipçiliğini konuşturarak kaleciden dönen topu tamamlayıp takımının 2. Golünü kaydederken ilk yarının da skor ‘unu böylece belirlemiş oldu. İlk yarıda Brezilya 2 – 0 Panama.

Karşılaşmada ikici yarıda gol ile başladı.

Samba yapmaya devam eden Brezilyalılar ceza sahası içi karambol de 48’ dakikada Beatriz Zaneratto Joao panama kalecisinden gönen topu tamamlayarak karşılaşmada farkı 3 – 0 ‘ a getirmiş oldu.

Mücadele de ki son söz ise 70’ dakikada hat trik yapan Ari Borges, karşılaşmanın yıldızı oldu.

Gene sol çizgiden Geyse Ferreira ‘nın ortasında ceza sahası içinde etkili kafa vurusu ile takımın 4. Golünü kaydederken kendisinin de 3. Golünü kaydetmiş oldu.

Karşılaşmada kalan dakikalarında başka gol olmazken Brezilya rakibi Panamayı 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası F Grubu ilk maçında farklı bir skor ile 4 – 0 mağlup ederek hızlı bir başlangıç yapmış oldular.

ARİ BORGES KARŞILAŞMANIN YILDIZI OLDU

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası F Grubu ilk maçında Brezilya ile Panama maçında 4 – 0 biten karşılaşmada Brezilyalı golcü isim Ari Borges 3 gol ile karşılaşmayı tamamlarken turnuvaya da harika bir başlangıç yaptı.

Kupayı çok isteyen sambacılar da leblebi gibi gol atan Ari Borges turnuva sonun da büyük olasılık ile gol kralı olacaktır.