Blog Genel güncel futbol haberleri transfer

Emrecan Uzunhan Beşiktaş’ın Yeni Stoperi

Geçtiğimiz günlerde İstanbulspor’dan Beşiktaş’ın kadrosuna transfer edilen Emrecan Uzunhan, taraftarlar tarafından merak uyandırdı. Hakkında çok fazla bilgi sahibi olunmayan 21 yaşındaki stoper, Beşiktaş’ın genç yetenek avcıları tarafından keşfedildi ve takımın renklerine dahil edildi.

İstanbulspor’un da A takımının kadrosunda 25 maça çıkan ancak Türkiye U takımlarında da hiç performans sergileme şansı bulamayan futbolcunun yabancı kuralının değişmesiyle beraber değeri iyice artmış gibi görünüyor. İstanbulspor’un da futbolcunun gelecek vaat ettiğini bilmesinin ispatı olarak, sözleşmeye eklenen bir sonraki satıştan pay alma maddesi gösterilebilir.

7+4 kuralının söz konusu olmasıyla beraber özellikle de Süper Lig ve PTT 1. Lig takımlarının gözleri yerli defans futbolcularına döndü. Bu haberle beraber defans oyuncularının da değeri normal olarak epeyce arttı. Bu bağlamda da Beşiktaş bir transfere imza atıyor ve Emrecan Uzunhan’ı renklerine bağlıyor. Peki 20 yaşına gelene kadar profesyonel müsabakalardan uzak tutulmuş olan Emrecan Uzunhan kimdir?

Emrecan uzunhan

Beşiktaş’ın Yeni Stoperi Emrecan Uzunhan Kim?

Futbol kariyerini 2014/2015 sezonuna kadar memleketinin takımı Galatasaray’ın altyapısında devam ettirmiş olan futbolcu, 2014/2015 sezonu için İstanbulspor’un altyapısına transfer edildi. 4 yıl boyunca İstanbulspor’un altyapısında meşin yuvarlak kovalayan 21 yaşındaki stoper, daha sonra 2018/2019 sezonunda İstanbulspor’un U19 takımına transfer edildi. Bu takımda 2 yıl geçiren futbolcu performansı ile A takım yönetiminin dikkatini çekmiş olacak ki 2020/2021 sezonu için İstanbulspor’un A takımına davet edilmiş.

2020/2021 sezonunda PTT 1. Lig’de mücadele eden İstanbulspor formasını toplamda 4 kere üzerine geçirip sahaya çıktı ve 189 dakika boyunca sahada kaldı. Stoper olarak görev yapan futbolcu performansı ile dikkat çekmeye bu sezondayken başlamıştı.

2021/2022 sezonunda ise kariyerinin zirvesine ulaşan futbolcu İstanbulspor’un Süper Lig’e çıkmasına yardımcı olan futbolcular arasında yer alarak değerini gösterdi. Toplamda 21 maça çıkan ve 1 gol 1 asist istatistiğine sahip olan futbolcu özellikle de Play-Off’larda gösterdiği performans ile İstanbulspor’un Süper Lig’e çıkmasında büyük pay sahibi oldu. Play-Off’larda 3 maçta 90 dakikadan 270 dakika forma giyen futbolcu 1 asist atma başarısı elde etti.

Özellikle Play-Off’da gösterdiği performans ile Süper Lig’in büyük takımlarının dikkatini çeken futbolcu, Beşiktaş’ın yetenek avcıları tarafından keşfedildi.

Genç Yetenek Avcısı Beşiktaş

Stoper hattına bir Türk futbolcu alacak olan siyah beyazlılar, İstanbulspor’un genç stoperi Emrecan Uzunhan’ı kadrosuna kattı. Genç futbolcunun kulübü İstanbulspor’la bonservis konusunda anlaşma aşamasında olan Beşiktaş, birkaç gün içinde bu transferi resmileştirip futbolcuyu Avusturya kampına dahil etmeyi planlıyor.

21 yaşındaki sol ayaklı stoper, 25 maçta forma giydi ve özellikle de İstanbulspor’un Süper Lig’e çıkmasına karşı yaptığı destek ile dikkatleri üzerine çekti. Galatasaray altyapısında futbola başlayan genç savunmacı, 189 cm boya sahip ve vücut formu sayesinde kafa toplarında oldukça başarılı olarak görülüyor.