basketbol basketbol haberleri Blog fenerbahçe beko Fruttiex Bursa Genel güncel spor haberleri İstanbul istanbul istanbul spor haberleri Spor spor haberleri türkiye türkiye sigorta basketbol süper ligi

Fruttiex Bursa – Fenerbahçe Beko Maçının Ardından

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 15. hafta mücadelesinde lider Fenerbahçe Beko, Fruttiex Bursa’yı deplasmanda 84-100 mağlup ederek ligdeki 13. galibiyetini elde etti. Sarı lacivertli takımda Nigel Hayes Devis 17 sayı, 3 ribaund ve 2 asist ile ve Scottie Wilbekin 17 sayı, 2 Ribaund ve 5 asist ile takımının en skorer isimleri olurken, ev sahibi ekipte Onuralp Bitim 17 sayı, 2 ribaund ve 4 asist ile takımının en skorer ismi oldu. Fenerbahçe Beko başantrenörü Dimitris Itoudis, deplasmanda oynadıkları Frutti Extra Bursaspor basketbol takımını 100-84 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Öncelikle mücadeleyi değerlendiren koç, karakter gösterdiklerini,. Oyuncuların büyük bir tebriği hak ettiğini, böyle bir atmosferde oynamanın kolay olmadığını, herkesin üstüne çok fazla baskı kurduklarını, bunun da basketbolun ihtiyacı olan bir şey olduğunu, bu sıcak atmosferde oyuncuların harika bir karakter gösterdiklerini, maçın hemen hemen başından itibaren baskın olan tarafın  kendileri olduğunu ve maçın tonunu, hem hücumda hem de savunmada belirlediklerini, rakibin 84 sayı bulduğunu ama bunun onların kalitesini gösterdiğini, genel olarak iyi olan taraf olduklarını ve oyuncularını bir kez daha tebrik ettiğini ifade etti.

“İspanya Ve Türkiye En Rekabetçi Lig”

Dimitris Itoudis, ligde ilk yarıyı lider bitirmeleri ile ilgili olarak; puan durumundaki tablodan dolayı mutlu olduklarını, tekrar bir galibiyet serisi başlattıklarını ve ait oldukları forma döndüklerini gösterdiklerini, hala 4 oyuncudan faydalanamadıklarını, İsmet, Bjelica, Tarık ve Jekiri’nin olmadığını, ancak eldeki oyuncuların her şeylerini verdiklerini, bugün özellikle Booker’dan bahsetmek istediğini, kaburgasına önemli bir darbe aldığını, nefes almakta zorlandığını, ciddi bir şeyi olmamasını umduğunu, ama bu oyuncuların sene başında bir söz verdiklerini, sorunları olsa da iyi hissetmeseler de sahaya çıkıp Fenerbahçe Beko için mücadele edeceklerini söyledi.

Böyle zorlu bir ligde ilk sırada oldukları için çok mutlu olduklarını, buramım Avrupa’nın en iyi liglerinden biri olduğunu, İspanya ve Türkiye’nin, EuroLeague’den sonra Avrupa’nın en rekabetçi ligine sahip ülkeler olduğunu, özellikle EuroLeague’de son olarak oynamayan oyuncuların bugün parkeye çıktıklarını ve çok iyi katkı verdiklerini, Şehmus ve Melih’in çok iyi oynadığını, Metecan’ın da her zaman olduğu gibi katkısını verdiğini, iyi ve sağlıklı oldukları sürece gelişim göstermeye devam edeceklerini dile getirdi.

Nemanja Bjelica’nın Durumu Hakkında

Bir muhabirin Bjelica’nın son durumu hakkında bilgi istemesi üzerine Itoudis; bu soruyu yanıtlamak için doğru kişinin takım doktoru olduğunu, kendisine son olarak takıma dahil olmaya çok yakın olduğu ancak yakın zamanda aşilinde bir şey hissettiği söylendiğini ve bununla ilgili daha detaylı bir gözlem yapıldığını, fakat buna doktorun daha profesyonel bir cevap vermesinde fayda olduğunu, normal şartlarda bu maçtan sonra takıma dahil olması gerektiğini ama döndüklerinde hangi noktada olduğunu göreceklerini dile getirdi.