Blog futbol futbol haberleri galatasaray Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri istanbul spor haberleri Spor spor haberleri spor toto süper lig Süper lig süper lig haberleri

Galatasaray’da Dursun Özbek Ve Burak Elmas Dönemleri

Galatasaray ‘da geçen sezonki kötü performansı sonrasında sezon sonunda hemen seçime gitmek zorunda kalan eski başkan Burak Elmas ve yönetimi yeni seçimde aday olmamışlardı.

Yapılan başkanlık seçimi sonrasında sarı kırmızılı takım ile şampiyonlukta yaşayan eski başkanlarından Dursun Özbek yeniden aday olarak başkanlığa gelmişti.

İki balkan arasında çok farklı yönetim anlayışı ile yönetilen sarı kırmızılı takım da Burak Elmas döneminde başarı gelmezken sadece 9 ay takımın başında başkan olarak kala bilmişti.

Sezon başında başlayan Dursun Özbek dönemi ise bilindiği gibi daha önceki sezonlarında da güçlü kadro güçlü teknik heyet ve rakipleri ile mesafeli bir başkan olarak görevine başlamıştı.

Şuan da Dursun Özbek yönetimi ile sarı kırmızılı takım adım adım şampiyonluğa giderken kurduğu güçlü kadro ile de geçen sezon ki kötü Burak Elmas yönetimi ile 13. Sırada tamamlayan sarı kırmızılı takım bu sezon lider olarak yoluna devam ediyor.

9 AY SÜREN BURAK ELMAS DÖNEMİ

Burak Elmas sarı kırmızılı takımın basına gelirken aslında vaatleri ile en çok da Fatih Terim ile çalışacağım diyerek başkan olmuş birisidir.

Gençleşme projesi ile yeni sezonu açan ve taraftarından izin isteyen başkan ilk falsosu Ben olduğum sürece Terim kalacak diyen Elmas, görev süresinin 7. ayında deneyimli hoca ile olaylı bir şekilde yolları ayırmışlardı ki sonrasında görevde kalması onun içinde zor oldu.

Sezona 100 milyon dolarlık sponsor bularak başlayacağım diyen başkan seçim vaatlerinin uzağında kalındı. Yönetici Işıtan Gün’ün kadınlar hakkındaki eski tweet’lerine rağmen görevde kalması ve Elmas tarafından korunması camiada büyük tepkilere yol açtı.

En yakınları Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, Genel Sekreter Köksal Ünlü ve Sportif A.Ş İcra Kurulu Başkanı Hande Ocak Başev teker teker yalnız bırakarak görevlerinden ayrıldılar.

Fatih Terim yerine getirilen Torrent, kariyeri nedeniyle camiada kabul görmedi. Futbol tarihinin en kötü yönetimi ile karşı karşıya kalan Galatasaray 15. Sıraya kadar düşerek hedeflerinden uzak kaldı. Futbol dışında Basketbol ve voleybolda başarıdan uzak kalan başkan ve yönetim ilk seçim ile yollanarak yerine Dursun Özbek yönetimi gelmişti.

GALATASARAY’DA DURSUN ÖZBEK DÖNEMİ

Dursun Özbek Galatasaray ‘In başında ki 2. Döneminde gene şampiyonluğa çok yakınlar. Kötü bir sezon geçiren takımı alarak yeni teknik heyet ve oyuncu grubu ile beraber ayağa kaldırmaya çalışan başkan bunu çok iyi yerine getirdi.

Yıldız isimler ile güçlendirdiği kadrosu ile futbol kaliteli isimler ile oynanır sözü her zaman doğru olduğunu bir kez daha gösterdi.

Daha öndeki döneminde Mayıs 2015’ten Ağustos 2016’ya kadar futbol takımının hanesine 5 kupa yazdırdı.

Bu sezon bir yenisini daha eklemeye çok yakın olan Dursun Özbek ve yönetimi her sezon kurdukları kadro ile şampiyonluğun en güçlü favori takımlarından birisi olmalarını sağlıyor.