Blog dünyadan futbol haberleri futbol futbol haberleri galatasaray Genel güncel futbol haberleri

GALATASARAY’IN YENİ SOL BEKİ ANGELİNO DİYE BİLİRİZ

Sezonu şampiyon tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi kadrosu kurmak adına transfer çalışmalarına devam ediyorlar. Sarı kırmızılı takım süper lig de ki 23. Şampiyonlukları sonrasında artık gözlerini çok özledikleri devler ligine şampiyonlar ligine çevirmiş durumdalar.

Bu sezon başında yıldız ve güçlü isimler ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım Galatasaray yoğun bir transfer süreci içinde çalışmalarına devam ediyorlar. Ellerinde ki kadroyu korumak isteyen ancak oyuncularına da gelen teklifler sonunda transfer çalışmalarına devam ediyorlar ki birçok isim ile neredeyse bitirmeye çok yakınlar.

Galatasaray’ da bu sezon gene ufak da olsa krizlere neden olan sol bek mevki için transfer çalışmalarına yoğunlaşarak devam ediyorlar.

Sol bek için oyuncu arayışlarına devam eden sarı kırmızılı takım da birçok isim gündeme gelmiş olsa da bir isim ile anlaşmaya artık çok yakınlar.

Sezonun ikinci yarısında Kazım Can ve Sam Adekugbe ile sezonu tamamlayan sarı kırmızılı takım daha tecrübeli bir sol bek arayışındalar. Sam Adekugbe’ ye teşekkür ederek yollarını ayıracak olan sarı kırmızılı takımın elinde tek dol beki Kazım Can kaldıktan sonra daha tecrübeli bir isim üzerine yoğunlaşarak transfer çalışmalarına devam ediyorlar.

Gelecek sezon da devler liginde mücadele edecek olan sarı kırmızılı takım 26 yasındaki İspanyol sol bek Angelino ile anlaşmaya çok yakınlar.

Yeni sol beki için artık geri sayıma geçen sarı kırmızılı takım öncelikle kiralık olarak satın alma opsiyonu ile beraber kadrosuna katacaklar.

GALATASARAY ANGELİNO İLE ANLAŞIRKEN LEİPZİG İLE DE İŞLEM TAMAM

26 yasındaki İspanyol sol bek Angelino ile prensipte anlaşan sarı kırmızılı takım bu kez oyuncunun kulübü olan RB Leipzig ile de bonservis ve kiralama ücretinde artık son pürüzler gideriliyor.

Alman ekibi sol beki Angelino transferinde artık rakamı yukarı doğru değil de aşağı doğru ciddi bir 1,5 – 2 Milyon Euro civarında fiyat kırarak sarı kırmızılı takımın istediği yere doğru gelen Alman ekibi artık transferde sorun oluşturmayacaklar.

Alman ekibi RB Leipzig ‘in oyuncusu olan 26 yasındaki İspanyol sol bek Angelino kulübü ile 2025 yılına kadar sözleşmesi devam ederken güncel piyasa değeri 12 Milyon Euro olsa da sarı kırmızılı takım kiralık olarak satın alma opsiyonu ile beraber sezon sonu istediği takdirde 7 milyon Euro verip bonservisini alabilecek.

ANGELİNO TAM BİR HÜCUMCU BEK

26 yasındaki İspanyol bek sol bekte kanat bek gibi hücumu çok fazla düşünen sürekli ataklar da olan yaptığı ortaları ile beraber ceza sahası içine de giren Angelino geçen sezon Hoffenheim’da kiralık olarak geçirdiği takımın da çıktığı 35 karşılaşmada 1 gol ve 12 asistlik performans sergileyerek asist ‘ te özellikleri ön planda olan bir bek.