avrupa futbol haberleri Blog dünyadan futbol haberleri futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri italya futbol ligi serie A Spor spor haberleri

İnter Hakan Çalhanoğlu’nun Ücretinden Kurtulmak İstiyor

İtalyan devi Inter Seri A ‘ da bu sezon şampiyonluktan uzak kalsalar da Şampiyonlar liginde Çeyrek finale kalarak devler liginde yoluna devam ediyorlar.

Kadrosunda birçok yıldız isim bulundurun Seri A ekibi Inter ‘ de milli oyuncumuz 29 yasındaki Hakan Çalhanoğlu’ da yer alıyor. Inter milli oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu ‘nu 2021 / 2022 sezonunda İtalya’ ekibi olan Milan’ dan bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmışlardı.

Herhangi bir bonservis bedeli ödemeden Hakan Çalhanoğlu’ nu kadrosuna katan Inter milli oyuncuya 3 yıllık bir sözleşme imzalatmıştı. Inter milli oyuncumuza yıllık 5 milyon Euro garanti ücret ile beraber 1 Milyon Euro bonus ücreti ödemişti.

Yıllık 5 Milyon Euro ücreti ödemek istemeyen Seri A ekibi Inter sezon sonun da tecrübeli oyuncu ile yollarını ayırarak 5 Milyon Euro’ luk ücretinden kurtulmak istiyorlar.

Bonservis bedeli ödemeyerek kadrosuna kattıkları 29 yasındaki Hakan Çalhanoğlu’ dan hem sezon sonunda satıp bonservis bedeli elde etmek istiyorlar hem de yıllık ücretinden tasarruf sağlamak istiyorlar.

Hakan Çalhanoğlu’nun İtalya Macerası Nasıl Gidiyor?

Milli oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu İtalya Seri A macerası 2017 / 2018 sezonun da Alman ekibi Bayern Leverkusen’ den 23,30 Milyon Euro ödeyerek Milan kadrosuna katmıştı.

İtalyan ekibi Milan ile 4 yıllık bir sözleşme imzalayarak İtalya serüveni başlayan milli oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu Milan ile Seri A ‘da hiçbir kupayı kazanamadı. Kupasız geçirdiği Milan serüvenin resmi karşılaşmalar da 32 gol ve 39 asist ile takımına katkı sağlamıştı.

Milan ile sözleşmesini uzatmayan Hakan Çalhanoğlu Inter’ de Avrupa kupasında yasadığı sakatlık nedeni ile Christian Eriksen’ in yerine hemen anlaşılarak kadroya katılan milli oyuncumuz Inter ile ilk sezonun da 46 karşılaşmada forma giyerken 8 gol ve 12 asistlik katkısı ile takımın en çok skora katkı eden isimlerinden oldu.

Bu sezon İtalyan ekibi Inter’ de 2. Sezonunu geçiren milli oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu 26 lig maçında süre alırken 2 gol ve 5 asistlik performans sergiledi. Şampiyonlar Liginde ise 8 karşılaşmada süre alırken 1 gol ve 1 de asist katkısı sağladı.

İnter’de 3 Kupa Birden Kazandı

4 yıllık Milan macerasında hiç kupa kazanmayan Hakan Çalhanoğlu Inter ile bunu tam tersine çevirdi.

İtalya’ da Inter ile 2. Sezonun da 3 kupa sevinci yaşayan Hakan Çalhanoğlu en son İtalya Süper Kupası finalinde ezeli rakibi Milan’ ı 3 – 0 yenerek şampiyon olurken kupanın da sahibi oldular. İlk sezonun da ise Inter ile İtalya süper kupası ile İtalya kupasını kazanmıştı.

İngiltere’de Leeds Ve Tottenham Beklemede

Seri A ‘ da Inter ile başarılı bir sezon geçiren Hakan Çalhanoğlu’ na İngiltere’den Leeds United ve Tottenham ‘In ilgisi devam ediyor. Sezon sonunda takımdan ayrılması halinde iki takımın da devreye girerek milli oyuncumuzu kadrosuna katmak isteyecekler.