Blog futbol Genel İstanbul İstanbulspor istanbulspor

İstanbulspor Emrecan Uzunhan İle Yollarını Ayırdı

İstanbulspor, 2022 – 2023 sezonu için transfer çalışmalarına devam ediyor. Emrecan Uzunhan ile yollarını ayıran İstanbul ekibi, Beşiktaş ile anlaşmaya vardı. Kara Kartal, yaptığı transferi KAP’a bildirdi. Siyah Beyazlı taraftarlar, transferin tamamlanmasını büyük bir heyecan ile karşıladı. İşte İstanbulspor’un transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

İstanbul ekibi kadrosunda iyileştirme çalışmalarına devam ediyor. Takıma dahil olacak oyuncuların yanı sıra ayrılacak futbolcular için de hummalı bir çalışma söz konusu. Sarı Siyahlı yönetim, sporcularından Emrecan Uzunhan için Beşiktaş ile anlaşmaya vardı. Transfer konusunda ciddi olan Kara Kartal’ın yakın zamanda imzaları atacağı düşünülüyor.

Emrecan uzunhan

Beşiktaş KAP’a Emrecan Uzunhan’ı Bildirdi

İstanbulspor, transferin gerçekleşmesini olumlu karşılarken Siyah Beyazlı yönetimin KAP’a profesyonel futbolcu Emrecan Uzunhan’ın transferi bildirdiği öğrenildi. Yapılan açıklamalara göre Beşiktaş, deneyimli sporcunun transferi hususunda İstanbulspor ile görüşmelere başladığını duyurmuştu. İki ekip de el sıkıştı.

Kara Kartal, Emrecan Uzunhan için 2 milyon Euro ve ek olarak da KDV transfer bedelini ödemeyi kabul etti. 2022 – 2023 sezonundan itibaren olmak üzere Emrecan Uzunhan, beş sezon için Siyah Beyazlı forma giyecek. 21 yaşındaki savunma oyuncusunun piyasa değerinin 525 bin Euro olduğu biliniyor. Sol ayağını hakim olarak kullanan Emrecan Uzunhan, Beşiktaş’a büyük katkılarda bulunabilir.

Emrecan Uzunhan Kimdir?

Emrecan Uzunhan, 26 Şubat 2001 tarihinde dünyaya geldi. İstanbul doğumlu genç yetenek, profesyonel futbol kariyerine Galatasaray altyapısında başladı ve daha sonrasında ise İstanbulspor’a transfer oldu. 25 müsabakada sarı siyahlı forma giyen Uzunhan, meşin yuvarlağı ağlar ile 1 kez buluşturmayı başardı ve aynı zamanda 1 kez asist yaparak skora katkı sağladı.

1,89 metre boyundaki futbolcu, 2014 – 2020 seneleri arasında İstanbulspor’un altyapısında yer aldı. Daha sonra 2020 – 2021 sezonunda ise A takıma yükseldi. A takım içerisinde yeşil sahada koşturma fırsatını pek bulamayan genç yetenek, 4 kez kadroda yer aldı ve 189 dakika boyunca top koşturdu. Şimdiye dek 21 karşılaşmada forma terletti. Emrecan Uzunhan’ın play-off etaplarında 3 karşılaşma için 90 dakika sahada kaldığı biliniyor.