Blog Genel İstanbul İstanbulspor Spor

İSTANBULSPOR EVİNDEN MUTSUZ AYRILDI

TFF 1. Lig’de 2021-22 sezonu start aldı. İlk hafta maçında İstabulspor, lige yeni yükselen Manisa FK’yi konuk etti. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda oynana ve Kadir Sağlam, Özcan Sultanoğlu ve Anıl Usta hakem üçlüsünün yönettiği maç, Manisa FK’nin 4-3’lük üstünlüğüyle sonuçlandı.

Manisa FK, 8. Dakikada Dever Orgill ile 1-0 öne geçti. Konuk ekip, 33. Dakikada Andre Sousa ile farkı ikiye çıkardı. İstanbulspor, 42. Dakikada İbrahim Yılmaz ile farkı bire indirdi. Ev sahibi ekip, 64. Dakikada yine İbrahim Yılmaz ile beraberliği yakaladı. Manisa FK, bundan 3 dakika sonra Orgill ile 3-2 öne geçti. 88. Dakikada tekrar sahneye çıkan Dever Orgill, skoru 4-2’ye getirdi.

İstanbulspor, 90. Dakikada İbrahim Yılmaz’ın penaltı golü ile farkı bire indirdi ancak bu gol puan için yeterli olmadı.

Kadrolar Nasıl Yeleştirildi

Ev sahibi ekip İstanbulspor, maça kalede Alperen Uysal, defansta Melih Kabasakal, Mehmet Yeşil, Patrick Etoga Atchom ve Duhan Aksu orta alanda Muammer Sarıkaya, Oğuzhan Berber ve Aldin Cajic, ileri uçta ise Kraistal Abazaj, Valon Ethemi ve İbrahim Yılmaz on biriyle başladı.

İstanbulspor’da 60. Dakikada Muammer Sarıkaya’nın yerine Emir Kaan Gültekin ve Valon Ethemi’nin yerine Abdullah Dıjlan Aydın, 72. Dakikada Aldin Cajic’in yerine Eduard Rroca ve 85. Dakikada Kristal Abazaj’ın yerine Berkay Görmez oyuna dahil oldu.

Konuk ekip Manisa FK ise maça kalede Muhammed Birkan Tetik, defansta Erhan Kara, Sadi Karaduman, Ahmet Kesim ve Mehmet Yılmaz, orta alanda Nino Kouter, Andre Sousa ve Nizamettin Çalışkan, ileri uçta ise Sertaç Çam, Anıl Koç ve Dever Orgill on biriyle başladı.

Manisa FK’de 71. Dakikada Nino Kouter’in yerine Kubilay Aktaş ve Anıl Koç’un yerine Guevin Tormin, 90. Dakikada ise Dever Orgill’in yerine Mehmet Uysal, Andre Sousa’nın yerine Mustafa Durak ve Sertaç Çam’ın yerine Kemal Rüzgar oyuna dahil oldu.

İstatistik

Ev sahibi İstanbulspor, %48 oranında topa sahip olup 11 şutta 5 isabet bulduğu karşılaşmadan 4-3 mağlup ayrıldı. %52 oranında topa sahip olan Manisa Fk ise 13 şutta 7 isabet buldu.