Blog İstanbul İstanbulspor TFF 1.Lig

İstanbulspor Gözdağı Vermek İstiyor

Spor Toto 1. Lig’de uzun maraton sona ermek üzere. Bu hafta sonu oynanacak maçlarda kapanacak ligin normal döneminde İstanbulspor vedayı Bandırmaspor ile yapacak.

Spor Toto Süper Lig yolunda play off sürecinde de karşı karşıya gelmeleri muhtemel olan iki takımın mücadelesinde teknik direktörler planlarını galibiyet üzerine yaptı.

Özellikle teknik direktörümüz Osman Zeki Korkmaz, buradan alınacak galibiyetin takımın moraline büyük katkı sunacağına inanıyor.

Bandırmaspor Son Dönemde Üstünlüğü Aldı

İstanbul’un sarı siyahlı köklü temsilcisi İstanbulspor ile Balıkesir’de kurulan ilk büyük futbol kulübü olma özelliğini taşıyan Royal Hastanesi Bandırmaspor, tarihlerinde 20 kez karşı karşıya geldiler ve galibiyet için doyasıya rekabet ettiler.

1967 yılında başlayan ve 50 küsür yıllık bir mazisi olan Royal Hastanesi Bandırmaspor – İstanbulspor rekabetinde toplam galibiyet sayılarına bakıldığında aslında iki takımın da birbirinden çok uzakta olmadığı görülüyor. Buna karşın rekabetin üstün tarafının temsilcimiz İstanbulspor olduğunu da söylememiz gerekiyor. Zira sarı siyahlı ekibimiz, rakibiyle yaptığı 20 karşılaşmanın 9’unda taraftarlarını sevindirerek İstanbulsporlulara galibiyeti armağan etmişti.

Buna karşın Balıkesir temsilcisi Royal Hastanesi Bandırmaspor ise İstanbulspor karşısında galibiyet sevincini 6 kez yaşadı. İki takım arasında oynanan 5 karşılaşmada ise ne Balıkesir tarafı ne de İstanbul tarafı galibiyeti almayı başaramamıştı.

İki takımın yaptığı maçlara bakıldığında göze çarpan bir diğer istatistik ise İstanbulspor’un evine rakibine büyük üstünlük kurduğu. Oynanan 20 maçta aldığı 9 galibiyetin 7’sini İstanbul’da kazanan temsilcimiz bu anlamda iç saha avantajını nasıl kullandığını da göstermiş oldu.

İstanbul ekibimiz ile Royal Hastanesi Bandırmaspor arasında oynanan son 5 maçta ise ortaya ne yazık ki rakip takımın büyük üstünlüğü çıktı. Öyle ki sarı siyahlı takımımız son 5 maçlık süreçte rakibini yalnızca 1 kez mağlup edebildi.

Çoğunlukla Spor Toto 1. Lig ve TFF 2. Lig olmak üzere birbirleriyle karşı karşıya gelen takımlar arasında oynanan son 5 müsabakanın 3’ünü kazanan Royal Hastanesi Bandırmaspor, son dönemde psikolojik üstünlüğü de eline almış gibi gözüktü.

İki takım arasında oynanan son karşılaşma ise hatırlanacağı üzere içinde bulunduğumuz Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun 19’uncu haftasında gerçekleşmişti. Bandırma 17 Eylül Stadyumu’nda oynanan heyecan dozu yüksek maçta kazanan olmadığı gibi gol dahi atılamamış ve İstanbul temsilcimiz evine 1 puanla dönmüştü.

İstanbulspor Bandırmaspor Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

istanbulspor

İstanbulspor ile Royal Hastanesi Bandırmaspor’un karşı karşıya gelecekleri Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu 38’inci hafta müsabakası 20 Mayıs 2022 Cuma günü (bugün) oynanacak.

İstanbul Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek bu mücadele saatler 20:00’ı gösterdiğinde başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Kadir Sağlam’ın düdük çalacağı maçta onun yardımcılıklarını ise kenarlarda yardımcı hakemler Cem Özbay ve Mehmet Şengül yapacaklar. Maçın dördüncü hakemi olarak ise Burak Olcar, yedek kulübelerinin arasında hazır bulunacak.

Takımımıza bu zorlu 90 dakika öncesinde yürekten başarılar diliyor ve 3 puan beklentimizi tekrarlıyoruz: Bastır İstanbulspor!