Blog Genel İstanbulspor TFF 1.Lig

İstanbulspor Kabambi İçin Yarışa Girdi

TFF 1.Lig’in istikrarlı temsilcilerinden İstanbulspor, ilk yarıyı ilk 6 sıranın içerisinde bitirmenin mutluluğunu yaşıyor. Sarı Siyahlılar, Osman Zeki Korkmaz yönetiminde ilk haftalarda iyi bir performans gösteremediği için ligin en alt sıralarına kadar gerilese de sonraki haftalarda toparlanmasını bildi ve üst üste aldığı puanlarla birlikte ilk yarıyı Play-Off potasının içerisinde bitirmeyi başardı.

Bununla birlikte bu başarılı performansı devam ettirmek ve bu sezon zamanın fırtınalar estirdiği Süper Lig’e yükselmek isteyen İstanbulspor’da transfer çalışmaları da sürüyor. İbrahim Yılmaz’ın yanına bir golcü eklemesi yapmak isteyen Sarı Siyahlıların, Tuzlaspor’un da ilgilendiği belirtilen Manuel Kabambi’yi transfer etmek için çaba sarf ettiği iddia ediliyor.

İstanbulspor Son Haftalardaki Performansı Devam Ettirmek İstiyor

5 sezondan bu yana mücadele ettiği TFF 1.Lig’e veda edip geçmişte inanılmaz işler çıkardığı ve rakiplere kök söktürdüğü Süper Lig’e olan hasretini dindirmek için mücadele eden İstanbulspor, bu doğrultuda başladığı 2021/2022 sezonunda iyi bir başlangıç yapamasa da işleri toparlamayı bildi. Aldığı başarılı sonuçlarla birlikte puanları art arda toplayan ve bu sayede ilk yarıyı 27 puana ulaşarak 6’ıncı sırada tamamlayan İstanbulspor, performansındaki yükselişi devam ettirmek ve ikinci yarıya taşımak istiyor. İkinci yarıda göstereceği performansla birlikte ligi en iyi noktada bitirmek ve adını Süper Lig’e yükselen takımlar arasına yazdırmak isteyen İstanbulspor, teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz ve oyuncularına oldukça güveniyor.

Tuzlaspor’un İlgilendiği Kabambi İstanbulspor’un Listesinde

Bu sezon kaptanı İbrahim Yılmaz’ın şahane performansıyla birlikte gol yollarında yaşadığı sıkıntıları bir nebze çözmeyi başaran İstanbulspor, buna rağmen İbrahim Yılmaz’ın sakatlık veya formsuzluk gibi bir problem yaşaması durumunda gol sıkıntısı yaşatmayacak bir golcüyle kadrosunu güçlendirmek istiyor. Ara transfer döneminde kadrosuna katabileceği birçok oyuncuyla dirsek temasında olan Sarı Siyahlıların golcü listesine giren son ismin ise Tuzlaspor’un da ilgilendiği yönünde haberlerin basına yansıdığı Manuel Kabambi.

Aralık ayının son günlerinde İstanbul’a gelen ve her iki takımın gözlemcileri tarafından da onay alındığı iddia edilen Kabambi, 26 yaşında ve 1.92 boyunda kule bir santrafor. Kariyerine Almanya’nın ileri gelen altyapılarından Borussia Mönchengladbach’ta başladıktan sonra birçok Alman kulübünde top koşturan ancak dikiş tutturamayan Kabambi, kendisini tekrar kanıtlamak adına Türkiye’ye gelmeye sıcak bakıyor. Uzun yıllardan bu yana Almanya’nın alt liglerinde mücadele veren takımlarda forma giyen 26 yaşındaki Alman oyuncu, yeni bir meydan okuma adına Türkiye’den kendisiyle ilgilenen 2 kulüple görüşürken, transferi hangi takımın başarıyla tamamlayacağı iki takımın taraftarı tarafından da merak ediliyor. Kulübüyle bu sezon pek fazla forma şansı bulamayan ve mutsuz olduğu aktarılan Kabambi’nin 12 Ocak 2022’de açılacak transfer penceresinde rotasının Türkiye olması beklenirken, Tuzlaspor ya da İstanbulspor’dan birisi rakibine çelmeyi takarak Alman oyuncuyu kadrosuna katacak gibi görünüyor.