Blog Genel İstanbul İstanbulspor Süper lig TFF 1.Lig

İstanbulspor Süper Lig’e Döndü

İstanbulspor ait olduğu Spor Toto Süper Lig’e geri döndü.

İstanbul’un köklü ekiplerinden kökü cumhuriyet öncesine kadar dayanan takımlardan bir tanesi olan İstanbulspor yıllar sonra uzak kaldığı Spor Toto Süper Lige tekrardan dahil olmayı başardı. Sarı siyahlı ekip son olarak 17 sezon önce Spor Toto Süper Ligde mücadele etmişti. Tarih futbol sezonu olarak 2021 – 2022 sezonuna geldiğinde ise İstanbulspor Spor Toto 1. Ligde normal sezonu 4. Sırada tamamlamayı başardı. İstanbulspor Spor Toto 1. Ligde yükselme play offları sonucunda Spor Toto Süper Lige yükselmeyi başaran 3. takım olmayı başardı.

Spor Toto 1. Ligde bu sezon bir üst lige yükselmeyi başaran takımlar sırası ile MKE Ankaragücü, Ümraniyespor ve İstanbulspor oldu. Spor Toto Süper Ligin geçmişinden bu yana önemli ekiplerinden olan İstanbulspor ve MKE Ankaragücü tekrardan Spor Toto Süper Lige geri döndü.

İstanbulspor 2

Yönetim Yeni Bir Teknik Direktöre Güvenerek Başarıyı Elde Etti

Sarı siyahlı ekip Spor Toto 1. Lige teknik direktörlük görevinde Cem Bağcı’ya görev verdi. İstanbulspor Spor Toto 1. Ligde ilk 2 haftada alınan Manisa FK ve Ümraniyespor takımları karşısında mağlubiyetlerinin ardından göreve bu sezon spor toto süper ligde başarılı performans sergileyen Konyaspor teknik direktörü İlhan Palut’un yardımcı antrenörlüğü görevini yürüten genç antrenör Osman Zeki Korkmaz teknik direktörlük görevine getirildi.

Osman Zeki Korkmaz’ın teknik direktörlüğe getirilmesi ile sarı siyahlı ekip Spor Toto 1. Ligde 39 maça çıktı. Osman Zeki Korkmaz yönetimindeki sarı siyahlı ekip 20 maçtan galibiyet ile ayrılırken 9 karşılaşma ise beraberlik ile ayrılırken İstanbulspor 10 maçtan da mağlubiyet ile ayrıldı. Osman Zeki Korkmaz’ın yönetiminde İstanbulspor, 1,72 gol ortalaması elde etti ve 1,05 ortalama ile de kendi kalesinde gol gördü. İstanbulspor Osman Zeki Korkmaz yönetiminde Spor Toto 1. Ligde 1,67 puan ortalaması elde etti ve Spor Toto Süper Lige yükselmeyi başaran 3. Takım oldu.

İstanbulspor’un bu sezon ilginç bir istatistiği ise İç sahada ve dış sahada elde ettiği puan ortalamaları İstanbulspor bu sezon iç sahada 8 galibiyet, 6 beraberlik ve 4 kez de mağlubiyet yaşarken 1,67 puan ortalaması elde etti. Bunun yanı sıra deplasmanda ise 9 galibiyet, 3 beraberlik ve 6 maçtan da mağlup olurken 1,67 puan ortalaması elde etti.

İstanbulspor 2

İstanbulspor Adına Sezonun Enleri

  • En çok gol atan isim 18 gol ile İbrahim Yılmaz oldu. Bununla birlikte takımda en çok skor katkısı veren isimde forvet İbrahim oldu.
  • En Çok asist yapan isim ise 10 asist ile Valon Ethemi oldu.
  • Takımda En çok süre alan isim ise 3467 dakika süre ile Melih Kabasakal oldu.
  • En çok maçta sahaya çıkan isimler ise 40’ar maç ile Valon Ethemi ve Muammer Sarıkaya oldu.