Blog futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri İstanbul istanbul istanbul spor haberleri İstanbulspor istanbulspor istanbulspor haberleri Spor spor haberleri spor toto süper lig Süper lig transfer

İstanbulspor Süper Lig’in En Az Transfer Yapan Kulüplerinden Birisi Oldu

Sarı siyahlı kulüp; 2021 – 2022 sezonunun sonunda uzun süren bir özleme son vererek Süper Lig’e yükselmişti. Son olarak, 2000’li yılların ilk yarısında kendisine Süper Lig’de yer bulan İstanbulspor’un yapacakları merak ediliyordu. Ancak, İstanbulspor; bilhassa transfer döneminde taraflı tarafsız herkesi şaşırttı. Kadrosuna çok uzun süre takviye yapmadı. İlk hafta maçları öncesinde kadrosunda yalnızca üç yeni oyuncu bulunuyordu. Ancak, üst üste gelen yenilgilerin bir sonucu olarak takviye yapma kararı alındı. İstanbul ekibi; geçtiğimiz günlerde Adi Mehremic’i kadrosuna dahil etti.

Sarı Siyahlı Kulüp İlginç Bir İstatistiğe İmza Attı

İstanbulspor; şu ana kadar kadrosunu beş futbolcu ile güçlendirdi. Gelin, İstanbulspor’un transferlerine yakından bakalım!

  • David Jensen – Kaleci
  • Sidrit Guri – Santrafor
  • Raymond Owusu – Santrafor / Sol Kanat
  • Adi Mehremic – Stoper
  • Patrick Ebert – Sağ Kanat

İstanbulspor; yukarıdaki oyuncuların hiçbirisi için bonservis ödemedi. Bu sayede, Süper Lig’in en az para harcayan kulübü oldu. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Kayserispor FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezası yüzünden yeni sezon öncesinde takviye yapamadı. İstanbulspor; transfer yapamayan Kayserispor’un ardından Hatayspor ile beraber en az oyuncu transfer eden kulüp oldu. Ayrıca, İstanbulspor yönetimi; hali hazırda kadroda bulunan birçok oyuncu ile de sözleşme uzattı. Bu sayede, yeteri kadar transfer yapamasa da elindeki oyuncuların motivasyonunu arttırmış oldu.

Türkiye’de transfer dönemi 8 Eylül 2022 Perşembe gününe kadar devam edecek. İstanbulspor; söz konusu tarihe kadar kadrosunu yerli veya yabancı isimler ile güçlendirebilir. Yönetim; kaliteli oyuncuları tespit edip kulübe kazandırmak adına arayış içerisinde! Sonuç olarak, İstanbulspor’da önümüzdeki bir haftanın hareketli geçeceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Oğuzhan Özyakup Transferinden Sonuç Alınamadı

İstanbulspor; uzun süreden bu yana Oğuzhan Özyakup ile ilgileniyordu. Beşiktaş ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona eren 1992 doğumlu oyuncu; o tarihten bu yana boştaydı. İstanbulspor; Oğuzhan Özyakup’u ikna etmek adına çok çabaladı. Fakat, deneyimli isim; İstanbulspor’a transfer olmaya sıcak bakmadı.

İstanbulspor; Oğuzhan Özyakup’un istediği yıllık ücretin en azından bir kısmını karşılayabilirdi. Süper Lig’de kalmak istemeyen orta saha tercihini Hollanda’dan yana yaptı. Kadrosunda Burak Yılmaz’ı da barındıran Fortuna Sittard ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

Trabzonspor’un Oyuncuları İçin Teklif Yapılacak

İstanbulspor; transfer döneminin son bir haftasında bilhassa Trabzonspor’un göndermek isteyip gönderemediği isimler üzerine yoğunlaşacak. O isimlerin başında Fode Koita geliyor. 32 yaşındaki oyuncu; yüksek yıllık ücreti ile dikkat çekiyor. Trabzonspor; oyuncuyu maaşının bir kısmını ödeyerek farklı bir kulübe kiralamaya sıcak bakıyor. İstanbulspor; transfer döneminin başından bu yana Fode Koita ile ilgileniyor.

İstanbulspor; Trabzonspor’un Ocak ayında kadrosuna kattığı 20 yaşındaki genç orta saha oyuncusu Kerem Şen ile de ilgileniyor.