Blog futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri İstanbul istanbul istanbul spor haberleri İstanbulspor istanbulspor istanbulspor haberleri istanbulspor maç osman zeki korkmaz Spor spor haberleri spor toto süper lig Süper lig

İstanbulspor Üç Puanla Tanıştı

Süper Lig’in en büyük hayal kırıklığı yaratan takımı olarak dikkat çeken İstanbulspor hakkında farklı görüşler vardı. Play-off finalinde Bandırmaspor’u yenerek Süper Lig’e çıkan üçüncü takım olmaya hak kazanan İstanbulspor’un bu platformda yer almak için yetersiz bir kadrosunun olduğu düşünülüyordu. İstanbulspor yönetimi; Süper Lig’in başladığı döneme kadar kadroyu yalnızca üç futbolcu ile takviye etmişti. Transfer edilen oyuncuların bu seviye için yetersiz olduğu düşünülüyordu.

İstanbulspor; Süper Lig’e tam da tahmin edildiği gibi oldukça kötü bir başlangıç yaptı. Trabzonspor, Kayserispor ve son olarak Konyaspor maçlarını kaybetti. Bilhassa Konyaspor karşısında alınan farklı mağlubiyet; bir şeylerin değişmesinin gerektiğinin habercisi gibiydi. İstanbulspor yönetimi; hafta içerisinde kadroyu biri stoper, biri de forvet olmak üzere iki yabancı futbolcu ile takviye etti. Ayrıca, hem teknik direktör Osman Zeki Korkmaz’ın hem de futbolcuların kötü gidişatı bitirmek adına kararlı oldukları gözlemlenebiliyordu.

Osman Zeki Korkmaz Klasik Dizilişinden Vazgeçmedi

İstanbulspor teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz; bundan önceki maçlarda takımını sahaya 5-4-1 dizilişiyle çıkarmıştı. Her ne kadar üç maçı da kaybetse de söz konusu dizilişten bu maçta da vazgeçmedi. Alanyaspor karşısında İstanbulspor’un kalesini Jensen korudu. Sağ bekte Oğuzhan, sol bekte Ali, stoperde ise Mehmet, Okan ve Duhan görev yaptı. Muammer ve Melih; bundan önceki maçlarda olduğu gibi bu maçta da merkez orta sahada görev alan isimlerdi. İleri üçlüde ise tahmin edilebileceği üzere Topalli, İbrahim ve Ethemi vardı.

İstanbulspor’un bu kadrosunun maçı kazanmak adına yeterli olmadığı düşünülüyordu. Hatta, Alanyaspor’un saha ve seyirci avantajını da kullanarak bu maçtan farklı bir galibiyet ile ayrılacağına dair görüşler de vardı. İstanbulspor; aldığı sonuç ile söz konusu görüşlerin hepsini boşa çıkardı. Aldığı galibiyet ile tüm futbol otoritelerini yanılttı.,

Valon Ethemi Attığı Golle Takımına Üç Puanı Getirdi

Alanyaspor; maça pek iyi başlayamadı. Akdeniz temsilcisi; ileride top tutmakta ve organize olmakta zorlanıyordu. İstanbulspor; ön alanda yaptığı baskı ile Farioli’nin defanstan topla çıkma taktiğini uygulamasının önüne geçti. Ayrıca, oyuncuların orta sahada önceki maçlara kıyasla daha dirençli bir oyun ortaya koyduklarını söylemek mümkün! Bu durum; İstanbulspor’u maça ortak etti.

Alanyaspor; aradığı golü bir türlü bulamadı. Oyuncular; golsüz sona eren ilk yarının ardından ikinci yarıya daha istekli çıktılar. İstanbulspor; maçın 48. dakikasında bir serbest vuruş kazandı. Topun başına geçen Valon Ethemi; güzel bir frikik golüyle takımını 1-0 öne geçirdi. İstanbulspor; aynı zamanda Süper Lig’deki ilk golünü atmış oldu.

İstanbulspor’un golünün ardından maça tempo geldi. Bilhassa Alanyaspor’un gol veya goller bulmak adına daha hırslı ve istekli olduğunu söylemek gerekir. Ancak, Akdeniz temsilcisi aradığı golü bulamadı. İstanbulspor; böylesine önemli bir maçı kazanarak ilk üç puanını almış oldu.