Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor’da Kutlamalar Devam Ediyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği ve istikrara kavuşturduğu başarılı performansı sayesinde Play-Off Finaliyle Süper Lig’e çıkmayı garantileyen İstanbulspor’da bayram havası yaşanıyor. 17 sene aradan sonra Süper Lig’e dönen İstanbul temsilcisinin bu mutluluğu hak ettiğine dairse hiçbir şüphe yok. Bununla birlikte siyasilerden bakanlara kadar herkes Osman Zeki Korkmaz ve öğrencilerini tebrik ederken, yönetim de hemen yeni sezonun çalışmalarına başlamış durumda.

Şenlik Havası Sürüyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performansın ödülünü önce Play-Off aşamasına kalarak sonra da Süper Lig’e çıkarak alan İstanbulspor’da kutlamalar aralıksız olarak sürüyor.

Tepeden tırnağa herkesin şampiyonluğa inandığı bu bağlamda hem oyuncuların hem de Teknik Direktör Osman Zeki Korkmaz’ın çok daha özverili davrandığı sezonda finalin mutlu sonla bağlanmış olması oldukça değerli.

Tüm bunlarla birlikte İstanbulspor her ne kadar şu sıralar Süper Lig’deki İstanbul temsilcilerinin sayısı tartışılıyor olsa da bu ligin zaten gediklilerinden biriydi. Yaşadığı mali kriz nedeniyle çöküş sürecine giren Sarı Siyahlı ekip 17 sene içerisinde lige geri dönebildi.

Tarihi anlamda da oldukça iyi bir iş çıkartan oyuncular gurur duymakta haklılar. Bu bağlamda devletin ileri gelen yöneticileri, Cumhurbaşkanı, Spor Bakanı gibi isimleri de İstanbulspor’un bu başarısına kayıtsız kalmadılar ve İstanbulspor ekibini kutladılar.

Sarı Siyahlı ekip gelecek sezon vuslata ereceği Süper Lig’de kalıcı olabilmek içinse şimdiden çalışmalara başlamış durumda.

İlk Hedef Yunus Mallı

Basında yer alan haberlere göre İstanbul temsilcisinin ilk hedeflerinden birisi Trabzonspor’da gözden düşen isimlerden biri olan Yunus Mallı olacak. Oldukça yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen bu sezon Bordo Mavili takımın performansı nedeniyle eleştirilen nadir isimlerinden biri olan Mallı’nın takımdan ayrılması zaten oldukça muhtemel gözüküyor.

Bununla birlikte İstanbulspor’un geliştirmesi gereken pek çok bölge var. Şu an kadroda var olan oyuncuların belirli bir kısmının 1.Lig seviyesinde olduğu düşünüldüğünde bu oyuncuların yerine gelecekler, Süper Lig’deki tempoda dayanabilecek oyuncular derken kadronun genişlemesi adına harekete erken geçilmesi oldukça normal.

Sarı Siyahlı ekibin Yunus Mallı’dan sonraki hedeflerine dair henüz basında bir bilgi yer almıyor. Tüm bunlarla birlikte kadro iskeletinde değerli parçaları korumak için de gerekli adımların atılması lazım. Örneğin İbrahim Yılmaz devre arasında da talipleri olan bir oyuncuydu ve İstanbulspor’un Süper Lig’e yükselmesine direkt olarak katkı sağlaması sayesinde değerine değer kattı.

Bu bağlamda başarılı golcünün taliplerinin artması da oldukça muhtemel. Tüm bunlar düşünüldüğünde İstanbulspor adına yorucu ancak tatlı geçen bir sezonun yorgunluğunun atılabilmesi de en azından yöneticiler bazında pek mümkün olmayacak gibi görünüyor.

Teknik Direktör Osman Zeki Korkmaz da kendini kanıtladı ve onunla yola devam edilip edilmeyeceğinin de gelecek sezonun kaderinin belirlenmesinde önemli etmenlerden biri olduğunun altını net bir şekilde çizmek gerekiyor.