Blog futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri istanbul İstanbul istanbulspor İstanbulspor Spor spor haberleri spor toto süper lig Süper lig

İstanbulspor’da Teknik Direktör Osman Zeki Korkmaz Kampta Açıklamalar Yaptı

Spor Toto Süper lig de 2022 2023 sezonunda mücadele edecek olan İstanbulspor’un teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz hazırlık sürecine dair açıklamalar yaptı.

Bolu dağındaki tesislerde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren sarı siyahlı ekibin teknik direktörü aslında zeki korkmaz burada kansız ay sonuna kadar sürdüreceklerini ifade etti. Bolu’daki kamp süreci boyunca Spor Toto Süper lig ekiplerinden Adana Demirspor ve Gaziantep FK ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek bunun yanı sıra Arnavutluk ve Azerbaycan takımları ile hazırlık maçı yapacaklarını ifade etti.

Geçen sezon bu büyük bir mücadele vererek bugünlere geldiklerinden bahseder 40 yaşındaki teknik direktör geçtiğimiz sezon için her maça kazanmak için çıktıklarını ve bunun için formül üretmek zorunda olduklarını ifade etti. Formül üretirken de oyunlarını zenginleştirmek zorunda olduklarını aktardı. Çünkü 1 süre sonra oynadıkları oyunun spor toto birinci Ligde hedef takım haline geldik ve rakipler ekstra önlem alıyordu.

Spor Toto Süper Lig’deki hedeflerinden de değinen İstanbulspor teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, bu sene Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk için çıkmıyoruz her maçı kazanmak gibi zorunluluğumuz yok ama her maçı kazanmak için çıkan bir oyun felsefesine sahibiz aslında bence oyun kurgumuzu oturtabilirsek Spor Toto Süper lig seviyesinde daha keyifli olacak ifadelerini kullanırken Spor Toto Süper lige farklı bir renk ve oyun zenginliği kazanacağımızı düşünüyorum ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Osman Zeki Korkmaz Transfer Gündemi Hakkında Açıklamalar Yaptı

Osman zeki korkmaz sarı siyahlı ekipte yetkili isimlerin transfer çalışmalarına başladıklarını ancak hiçbir oyuncu ile anlaşma aşamasına gelmediklerini belirtti. Kendi kadrolarıyla devam ettiklerini dile getiren Osman zeki korkmaz, transferlerin hazırlık döneminin en çok konuşulan şeyi olduğunu İstanbulspor’un ise maksimum 5 ya da 6 oyuncu transfer ederek yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz dedi.

Geçtiğimiz sezon ki kadrolarının oyun kültürü olan genç, istekli ve coşkulu olduğunu ifade etti. Kendi oyun kültürlerini Spor Toto Süper lige daha uyumlu hale getirilebildiklerini noktada dışarıdan gelecek yeni transferleri de kendi oyunlarına adapte edebildikleri takdirde zorluk yaşayamayacaklarını ifade etti. Çok fazla transfer yapmayacakları için transfer de acele etmediklerinin altını çizen genç teknik adam, İstanbulspor’u ekonomik olarak zor duruma sokmadan kendi oyunlarına uygun futbolcular ile kadrolarını güçlendireceklerini açıkladı.

İstanbulspor Kampta İki Hazırlık Maçını Geride Bıraktı

Bolu Abant’taki tesislerde oynanan karşılaşmada istanbulspor Sakaryaspor ile karşı karşıya geldi. Mücadelenin ilk yarısında gol sesi çıkmadı ve golsüz eşitlik ile ilk yarı tamamlandı. maçın ikinci yarısında ise Sakaryaspor, Kasongo’nun 54 üncü dakikada attığı gol ile 1 0 öne geçti ve maçın geri kalanında gol sesi çıkmadı.

Istanbulspor’un Adana Demirspor oynadığı hazırlık maçında ise Adana Demirspor 3 2 galip geldi. mücadelede ilk gol birinci dakikada Jetmir Topalli’den ikinci gol ise İbrahim Yılmaz’dan geldi ve istanbulspor öne geçti. 36. dakikada Assombalonga ve 41 inci dakikada onyekuru’nun attığı goller ile mücadelede beraberlik sağlandı. 75 inci dakikada ise Erhun’un golü ile Adana Demirspor galip geldi.