Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor’dan Basın Toplantısı Açıklaması

TFF 1.Lig’in 24’üncü haftasında Ankara’da Ankaragücü’nün konuğu olan İstanbulspor maçtan 1-0 galip ayrıldı ancak sonucun etkisinden daha çok maçta yaşananların etkisi hatırda kaldı. Ankaragücü tribünleriyle yaşanan gerginlikler ve oyun içerisinde yaşanan kargaşa nedeniyle maç birçok kez duraksarken, İstanbulspor’dan 2 oyuncu da kırmızı kart gördü. Maçtan sonra yaşanan adrenalinin de etkisiyle çok sert açıklamalar yapan İstanbulspor cephesinden geçtiğimiz günlerde bir açıklama geldi.

Adrenalin Etkisi

Bu sezonun TFF 1.Lig’deki en kritik haftalarından birisi olan 24’üncü haftada ilk 6 sırada yer alan takımların tamamı birbirleriyle karşılaştı. Hal böyle olunca çıkan her bir sonuç bir başka maçın sonucuna dolaylı olarak tesir etti.

12 Şubat 2022 günü oynanan Ankaragücü ve İstanbulspor arasındaki maç ise uzun süre konuşulacak olaylara sahne oldu. İstanbulspor’un bir kez daha liderlik koltuğunda oturan takımı mağlup ettiği maçta yaşanan olumsuz olaylar, maçın heyecanının da önüne geçti.

Ankaragücü tribünleri ile İstanbulspor yedek kulübesi ve oyuncuları maç boyu karşı karşıya geldi. İstanbulspor’un zaman geçirmeye yönelik olduğu düşünülen hareketlerden dolayı kalecisi Alperen Uysal son dakikada kırmızı kart gördü. Ologo da sert faulü nedeniyle oyundan ihraç edilen bir diğer oyuncuydu.

İstanbulsporlu oyuncularının tünele polis eskortluğunda zor girebildiği maçtan sonra basın toplantısında yapılan açıklamalar da gergin olan havayı daha da gerdi. İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz kurallar gereği açıklama yapamadığı için İstanbulspor adına açıklamalar yapan Hüseyin Dalgıç’ın açıklamaları Ankaragücü camiası nezdinde çok sert tepki gördü.

İtidal Çağrısı

Hüseyin Dalgıç’ın amacını aşan şanssız açıklamalarından sonra gerilen ortam iki camianın da karşı karşıya gelmesine neden oldu. Yaşananların üstüne İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

İki takım arasında oynanan müsabakanın iki takımın da konumu gereği normalinden daha gergin bir ortamda geçtiğini hatırlatan Korkmaz, coşkulu bir taraftar önünde oynamanın maçın atmosferini daha da yükselttiğini dile getirdi.

İstanbulspor’un bu zamana kadar sergilediği futbolla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandığının altını çizen genç teknik adam, maçın gerilimiyle saha içerisinde karşılıklı hatalar yapıldığını dile getirdi. Yaşanmaması gereken olayların yaşandığını ve bu durumun tribünlere de sıçradığını belirten Sarı Siyahlı takımın teknik direktörü, yaşananların herkesi üzdüğünü belirtti.

Maç sonunda Hüseyin Dalgıç’ın Ankaragücü camiasının büyüklüğü ve taraftarın coşkusundan bahsederek başladığı konuşmanın finalini nahoş olarak nitelendiren Korkmaz, Dalgıç’ın da bu durumdan hoşnut olmadığını açıkladı.

Yaşananlardan dolayı herkesin üzgün olduğunu vurgulayan teknik adam, Ankaragücü’ne Süper Lig yolunda başarılar dileyerek açıklamasını sonlandırdı.

İstanbulspor Teknik Sorumlusu Hüseyin Dalgıç, maçtan sonra yaptığı açıklamalarda, Ankaragücü’ne konuk olan takımlardan Ankaragücü’nün oyun tarzına kadar pek çok farklı konuda oldukça talihsiz açıklamalarda bulunmuş ve çok fazla tepki toplamıştı.