avrupa futbol haberleri Blog dünyadan futbol haberleri futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri ingiltere premier lig Spor spor haberleri

Jadon Sancho Kadro Dışı Bırakıldı

Manchester United, Premier Lig’de son olarak 2012 – 2013 sezonunda şampiyon oldu. Kulübün efsanelerinden birisi olan Alex Ferguson, söz konusu sezonun ardından Manchester United’dan ayrıldı. Bu ayrılık, İngiliz kulübü için hiç hayırlı olmadı.

O tarihten bu yana çok sayıda teknik adam ile çalışan ancak bir türlü istikrar tutturamayan Manchester United’da şimdi de Jadon Sancho krizi yaşanıyor. 23 yaşındaki oyuncu, disiplinsiz davranışlarından dolayı kadro dışı bırakıldı. Yönetim, Hollandalı teknik adam Erik ten Hag ile görüşerek söz konusu kararı aldı. Bu karar, genç oyuncuya iletildi. Konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde yaşanacak olan gelişmeler merakla bekleniyor.

Genç Oyuncu Performansı ile Eleştiri Konusu Oldu

Jadon Sancho, 2021 yılının Temmuz ayında 85 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Borussia Dortmund’dan Manchester United’a transfer oldu. Oyuncu ile beş yıllık sözleşme imzalandı. Genç oyuncunun Manchester United’da çok iyi bir performans ortaya koyacağı düşünülüyordu. Hatta, futbolseverler, Jadon Sancho’nun kulübün efsanesi olacağına inanıyorlardı.

2000 doğumlu oyuncu, Manchester United’daki ilk sezonunda Premier Lig’de toplam 29 maçta görev yaptı. Söz konusu maçların yirmisine ilk 11’de başlarken dokuz maçta oyuna sonradan girdi. Sahada bin 897 dakika kaldı. Üç gol atıp üç asist yapabildi. Bunun yanı sıra, söz konusu sezonda tüm kulvarlarda toplam 38 maça çıktı. Sahada 2 bin 478 dakika kaldı. Sezonu beş gol ve üç asist ile tamamladı.

2022 – 2023 sezonu, Jadon Sancho için iyi geçmedi. İngiliz oyuncu, geçtiğimiz sezon Manchester United forması ile Premier Lig’de toplam 26 maçta görev aldı. Söz konusu maçların 21’ine ilk 11’de başlarken beş maçta oyuna sonradan girdi. Sahada bin 699 dakika kaldı. Altı gol atıp üç asist yaptı. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz sezon tüm kulvarlarda toplam 41 maçta görev yaptı. Sahada 2 bin 432 dakika kaldı. Sezonu yedi gol ve üç asist ile bitirdi. Her ne kadar gol ve asist sayısı fena olmasa da performans anlamında beklentilerin bir tık altında kaldı.

Erik ten Hag Oyuncuyu Kadroda Düşünmüyor

Manchester United, yaz transfer dönemini hareketli bir şekilde geçirmedi. Takımın 2023 – 2024 sezonundaki kadrosu, 2022 – 2023 sezonundan çok farklı olmayacak. Taraftarlar, Jadon Sancho’nun bu sezon ciddi süreler alacağını düşünüyorlardı. Ancak, Manchester United’a geldiği günden bu yana birçok isim ile sorun yaşayan Erik ten Hag’ın yıldızı Jadon Sancho ile barışmadı.

23 yaşındaki oyuncu, 2023 – 2024 sezonunda şu ana kadar üç maça çıktı. 76 dakika süre aldı. Üç maçta da oyuna sonradan girdi. Takımına gol veya asist katkısında bulunamadı. Ayrıca, Manchester United’ın Premier Lig’in dördüncü haftasında Arsenal ile oynadığı maçın kadrosuna alınmadı. Bu durum, oyuncunun kadroda düşünülmediğinin ispatlarından birisi idi.