Blog futbol futbol haberleri güncel futbol haberleri güncel spor haberleri istanbul İstanbul Spor spor haberleri transfer

Marco Reus Hakkında Şok Haber

Marco Reus hakkında şok bir haber iddiası ortaya atıldı. Marco Reus şoku takımda yaşanıyor. Dünya Kupası’na katılamayacağı haberleri yapılan Reus ile ilgili son durum merak ediliyor. Almanya’da gerçekleşen Ruhr derbisinde Borussia Dortmund, Schalke 04’ü Moukoko 79. dakikadaki golü ile 1 – 0 yenmiştir.

Dortmund kaptanı ve deneyimli oyuncusu olan Marco Reus, oyun dışına çıkarılmıştır. Marco Reus, 32. dakikada bileğinden darbe aldı ve sakatlandı, sedye ile oyun dışına götürülerek tedavisi yapıldı. Reus oyun dışına çıkarken üzüntüsünden gözyaşlarına boğuldu. Deneyimli oyuncunun Dünya Kupası’nda oynayamayacağı haberleri yayınlandı, iddialar ortada dolaşıyor. Reus hakkında bu iddialar ileri sürüldü.

Marco Reus

Marco Reus’un Kâbusu

Marco Reus 32. dakikada yaşadığı sakatlık ile gününü kâbusa çevirdi. Almanya Teknik Direktörü Hansi Flick vazgeçemediği isimlerden birinin Reus olduğunu belirtmişti. Almanya ve Macaristan, Almanya ve İngiltere karşılaşmalarında da Marco Reus ekibe çağrılmış bir isimdi. 20 Kasım günü Dünya Kupası Katar’da yapılacak ve şimdiden o gün merakla bekleniyor.

Marco Reus ile ilgili bu sakatlanma haberi olumsuz bir hava yarattı denilebilir. Kosta Rika, İspanya, Japonya, Almanya aynı grup içerisinde yer alacak. Reus ile ilgili spor kariyeri boyunca kritik karşılaşmalar öncesinde oyuncunun sakatlıklara maruz kaldığını, bu tarz şanssızlıklar yaşadığını görüyoruz. 2014 Dünya Kupası öncesindeki antrenmanda da bilek sakatlığı yaşamış ve turnuvaya katılamamıştı.

Marco Reus’un Sakatlıkları

Marco Reus kritik karşılaşmalar öncesinde maalesef bazen sakatlıklar yaşamakta ve önemli maçlara katılamamaktadır. 2014 Dünya Kupası öncesinde bileğinden sakatlanmıştı ve önemli kupa maçında yer alamamıştı. 32. dakikada yaşadığı sakatlık haberi de maalesef turnuva öncesine denk geldi ve Dünya Kupası’nda oynayamayacak gibi görünüyor. Dortmund bir sezonun arkasından Marco Reus, tamamiyle iyileşme niyetiyle bir sonraki Avrupa Şampiyonası maçına da katılmamıştı.

Almanya Dünya Kupası takımındaki yerini almıştı fakat Reus, Avrupa Şampiyonasına katılım gösterememişti. Marco Reus ile ilgili 2022 Dünya Kupası’na katılıp katılmayacağı hakkında tam, kesin bir açıklama yapılmamıştır. Reus Almanya forması ile 48 maça çıkmış, 15 gol da kaydetmiştir. Dünya Kupası’na katılacak mı tam olarak bilinmiyor, kesin bir açıklama bekleniyor.