Blog fenerbahçe futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri istanbul spor haberleri Spor spor haberleri spor toto süper lig Süper lig süper lig haberleri transfer

Miha Zajc Fenerbahçe’de Kalmak İçin Birtakım Şartlar Öne Sürüyor

Fenerbahçe 2022 – 2023 sezonu öncesinde kadrosunu Willian Arao ile güçlendirdi. 1992 doğumlu oyuncunun sarı lacivertli takıma büyük katkıda bulunacağı iddia ediliyordu. Jorge Jesus eski öğrencisini takıma kazandırırken herhangi bir endişe duymamıştı.

Fenerbahçe 2021 – 2022 sezonunu ikinci sırada tamamladı. Bilhassa ligin ikinci devresinde oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Bu başarıdaki en büyük pay sahipleri o dönem merkez orta saha ikilisini oluşturan Miguel Crespo ile Miha Zajc idi. Jorge Jesus bu ikiliyi bozdu. Orta sahaya yeni transfer Willian Arao’yu yerleştirdi. Buna ek olarak, kiralık sürecinin ardından takıma geri dönen İsmail Yüksek de süre almaya başladı. Bu durum bilhassa Miha Zajc’ın takımda daha az yer almasına neden oldu. Sloven oyuncu rahatsızlık duymaya başladı.

Fenerbahçe Miha Zajc’ı Takımda Tutmayı Hedefliyor

Sarı lacivertli kulüp bir yandan şampiyonluk hedefine ilerlerken bir yandan da önümüzdeki sezona dair planlamalar gerçekleştiriyor. Başkan Ali Koç sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan isimlerin durumlarını değerlendiriyor. O isimlerden birisi de Miha Zajc! 1994 doğumlu oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek. Sloven oyuncu Fenerbahçe’yi çok seviyor. Taraftarların kendisine gösterdiği ilgiden bir hayli memnun ve mutlu! Şartlar uygun olduğu takdirde Fenerbahçe’de kalmayı düşünüyor.

Miha Zajc Fenerbahçe’yi çok sevse de yeni sözleşmeye imza atmak için birtakım şartlar öne sürecek. Bilhassa ilk 11 garantisi istiyor. Düzenli oynamaktan başka derdi olmadığını dile getiren Miha Zajc; Portekizli teknik adam Jorge Jesus’un kendisine yaptığı muameleden pek memnun değil! Jorge Jesus takımda kaldığı takdirde Fenerbahçe’ye imza atmayabilir.

Sloven Oyuncu Daha Çok Süre Almayı Hak Ettiğini Düşünüyor

1994 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 19 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 974 dakika kaldı. Sadece dokuz maça ilk 11’de başlayabildi. Şu ana kadar iki gol atıp üç asist yapabildi. Buna ek olarak, Avrupa Ligi’nde üç maçta 121 dakika süre aldı. Orada da bir gol atabildi. Türkiye Kupası’nda üç maçta 140 dakika sahada kaldı. O maçlarda da bir gol attı. Sonuç olarak, 2022 – 2023 sezonunda şu ana kadar 28 maça çıktı. Sahada bin 350 dakika kaldı. Güzel performansını dört gol ve üç asist ile süsledi.

Miha Zajc kendisine verilen süreden pek memnun değil! Daha çok süre almayı hak ettiğini düşünüyor. Orta sahada Miguel Crespo ile uyumlu bir görüntü çizen Miha Zajc; Willian Arao ve İsmail Yüksek’e kıyasla daha iyi bir orta saha oyuncusu olduğuna inanıyor. Miha Zajc oynama garantisi almadığı takdirde Fenerbahçe’de kalmayabilir. Sloven oyuncunun çok sayıda talibi bulunuyor. Türkiye’den Beşiktaş ve Trabzonspor’un Miha Zajc’ı kadrolarına katmak adına hazır oldukları dile getiriliyor.