Blog futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri Spor spor haberleri spor toto 1. lig spor toto süper lig Süper lig TFF 1.Lig türkiye futbol federasyonu

Türkiye Futbol Federasyonu’nun En Çok Tepki Çeken Başkanları Kimlerdir?

Futbol dünyası her zaman karışıktır. Süper Lig’de şampiyon olan takım; kendi taraftarları dışında hiç kimseyi memnun etmez. Söz konusu takımın federasyondan ve hakemlerden torpilli olduğu iddia edilir. Eleştirilen hedefinde ise tahmin edebileceğiniz gibi Türkiye Futbol Federasyonu yer alır. Gelin, Türkiye Futbol Federasyonu tarihindeki en başarısız yönetimlere yakından bakalım!

Nihat Özdemir Dönemi Çok Konuşuldu

1950 yılında dünyaya gelen Nihat Özdemir; çok uzun süreden bu yana futbol dünyasında kendisine yer bulur. Hem Ankaragücü’nde hem de Fenerbahçe’de yöneticilik yapmıştır. Bilhassa Aziz Yıldırım’ın başkan olduğu dönemde Fenerbahçe yönetiminde yer alması ile dikkat çeker. Fenerbahçe’nin en başarılı olduğu dönemlerde yöneticilik yapan camianın önde gelen isimlerinden birisidir.

Nihat Özdemir; 1 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı seçimine girdi. 179 oy alarak TFF’nin yeni başkanı oldu. Federasyonun 42. başkanı olmayı başardı. Futbol dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Nihat Özdemir; yapmış olduğu açıklamalar ile tepki topladı. Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un en çok eleştirdiği isimlerden birisiydi. Hatta, bu yüzden, Fenerbahçe Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Fenerbahçe kulübü üyeliğinden ihraç edilmek istendi. Ancak, kendisi bizzat istifa ederek bu süreci sonlandırdı.

Türkiye; 2022 yılının Mart ayında şok bir olay ile sarsıldı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinden bir açıklama yapıldı. Aralarında Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus gibi isimlerin de olduğu 13 hakemin görevden alındığı açıklandı. MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu; yenilenme ve gençleştirme çalışmaları kapsamında böyle bir karar aldıklarını söylese de bu işin altında farklı sebeplerin olduğuna dair tahminler yapıldı. Nihat Özdemir dönemi de bu olaydan birkaç ay sonra tamamlandı. Sonuç olarak, Özdemir’in TFF’nin en çok eleştirilen başkanları arasında yer aldığını ifade edebiliriz.

Mehmet Ali Aydınlar Döneminde Büyük Kaos Yaşanmıştı

Türkiye; 3 Temmuz 2011 gününe şok bir haber ile uyandı. Birçok Süper Lig kulübü yöneticileri, başkanları ve futbolcuları için zor günler başladı. Göreve yeni başlayan Mehmet Ali Aydınlar; kendisini büyük bir kaosun içerisinde buldu. Süreci iyi yönetemediğine dair çok sayıda eleştiri ile karşı karşıya kaldı.

Mehmet Ali Aydınlar; 29 Haziran 2011 tarihinde devraldığı TFF başkanlığı görevinden 2012 yılının Ocak ayında istifa etti. Bilhassa Fenerbahçeli oluşu onun kamuoyunda çok fazla eleştiri ile karşı karşıya kalmasına neden oldu. Dönemi kötü hatırlanan TFF başkanlarından birisi haline geldi.