Genel İstanbul İstanbulspor Spor

Tuzlaspor Evinde Galip

TFF 1. Lig’in 12. Haftasında 4 Aralık Cuma günü Tuzlaspor sahasında İstanbulspor’u konuk etti. Karşılaşmayı ev sahibi Tuzlaspor 2-0 kazanmayı başardı.

Tuzlaspor’a galibiyeti getiren golleri 40. dakikada Tarık Tekdal ve 77. dakikada Matej Pucko kaydetti. Öte yandan ev sahibi ekip, 67. dakikada Aosman ile yakaladığı penaltı atışından yararlanamadı.

Bu sonucun ardından ev sahibi Tuzlaspor, puanını 21’e çıkartırken, konuk ekip İstanbulspor ise 18 puanda kaldı.

Orhan Çıkırıkçı’nın Maç Sonu Açıklamaları  

TFF 1. Lig’in 12. Haftasında 4 Aralık Cuma günü Tuzlaspor ile İstanbulspor karşı karşıya geldi. Mücadeleyi ev sahibi ekip 2-0 kazanmayı başardı.

Bu sonucun ardından ev sahibi Tuzlaspor, puanını 21’e çıkartırken, konuk ekip İstanbulspor ise 18 puanda kaldı.

Maçın ardından İstanbulspor teknik direktörü Orhan Çıkırıkçı düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Üretkenlik anlamında da fazla başarılı olamadıklarını dile getiren teknik direktör Orhan Çıkırıkçı, oyunun özellikle üçüncü bölgesinde sıkıntılı anlar yaşadıklarını belirtti.  

Teknik direktör Orhan Çıkırıkçı, Tuzlaspor maçının kendileri için beklenmedik bir mağlubiyet olduğunu söyleyerek sözlerine başladı.

Hafta içinde yaptıkları antrenmalarda bu maça iyi hazırlandıklarını bu yüzden böyle bir mağlubiyeti hesap etmediklerini belirten Orhan Çıkırıkçı, özellikle maçın ikinci yarısında oyunu kendilerine çevirmek için çok çabaladıklarını ifade etti.

Kendilerinin duran toplardan faydalanamadığını fakat rakiplerinin duran toptan gol bulduğunu dile getiren Orhan Çıkırıkçı, özellikle gol pozisyonlarında çok fazla etkili ve bitirici olamadıklarını söyledi.

Üretkenlik anlamında da fazla başarılı olamadıklarını dile getiren teknik direktör Orhan Çıkırıkçı, oyunun özellikle üçüncü bölgesinde sıkıntılı anlar yaşadıklarını belirtti.  

Önümüzdeki Maçlarda Daha İyi Olacağız

TFF 1. Lig’in 12. Haftasında 4 Aralık Cuma günü İstanbulspor, deplasmanda Tuzlaspor’a konuk oldu. Bu maçtan önce oynadığı 10 maçın 5’ini, deplasmanda oynadığı 5 maçın ise 2’sini kazanan İstanbulspor, Tuzlaspor deplasmanından 2-0’lık mağlubiyetle ayrıldı.

TFF 1. Lig’de son 3 maçını kazanamayan bu maçla birlikte kazanamama serisini 4 maça çıkaran İstanbulspor’da teknik direktör Orhan Çıkırıkçı maç sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Teknik direktör Orhan Çıkırıkçı, mağlup oldukları için üzgün olduklarını dire getirirken, her maçın kendileri için bir ders niteliğinde olduğunu söyledi.

Bu mağlubiyetten de bir ders çıkaracaklarını nerede hata yaptıklarını belirleyip o yönde daha iyi çalışarak, önümüzdeki haftalarda daha iyi bir takım haline geleceklerini ifade etti.