Blog galatasaray Genel güncel spor haberleri maç sonucu Spor spor haberleri sultanlar ligi voleybol voleybol haberleri

Vakıfbank Galatasaray Daikin Karşısında Hata Yapmadı

Vodafone Sultanlar Ligi’nde üçüncü hafta başladı. Günün sonucu merakla beklenen maçı Vakıfbank ile Galatasaray Daikin arasında oynandı. Aslında bu maçın galibinin Vakıfbank olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Çünkü, her iki takım arasında ciddi bir kadro kalitesi farkı vardı. Vakıfbank Spor Sarayı’nda oynanan ve saat 14.00’te başlayan maçın detaylarına yakından bakmaya ne dersiniz?

Giovanni Guidetti Sahaya Farklı Bir İlk Altı ile Çıktı

Vakıfbank’taki 16’ıncı sezonunu yaşayan Giovanni Guidetti, sezona beş kulvarda birden şampiyonluk hedefi ile başladı. Vakıfbank, sezonun ilk maçında AXA Sigorta Kadınlar Şampiyonlar Kupası’nda Fenerbahçe Opet’i 3-2 yenerek önemli bir başarı elde etti. Bu sayede, sezona kupayla başlamış oldu. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Vakıfbank geçtiğimiz sezon Sultanlar Ligi’nde şampiyonluğu Fenerbahçe Opet’e kaptırdı. Hedef, bu sezon yeniden şampiyon olmak!

Giovanni Guidetti, Galatasaray Daikin’in kötü durumda olduğunu biliyordu. Takımının kadro kalitesinin Galatasaray’a kıyasla çok daha iyi olduğunun farkındaydı. Bu yüzden, bu maçta daha az forma şansı bulan bazı oyuncularına şans vermeyi tercih etti. Vakıfbank, sahaya Cansu Özbay, Jordan Thompson, Gabi, Bianka Busa, Zehra Güneş ve Bahar Akbay ilk altısı ile çıktı. Takımın liberosu Ayça Aykaç idi.

Galatasaray Daikin Güçlü Rakibinden Bir Puan Almayı Hedefliyordu

Galatasaray hafta içerisinde Challenge Cup’ta tur atladı. Sarı kırmızılı takım, Vakıfbank karşısında işinin çok zor olduğunun farkındaydı. Güncel tarih itibariyle, takımı, Guillermo Hernandez Naranjo çalıştırıyor. Galatasaray Daikin, sezona kötü bir kadro ile başladı. Takımın bu sezon küme düşmeme mücadelesi vermesi bekleniyor. Bu maçta Galatasaray’ın ilk altısını oluşturan isimler arasında Kanami Tashiro, Danielle Cuttino, İlkin Aydın, Logan Eggleston, Fatma Beyaz ve Ayçin Akyol yer alıyordu. Bihter Dumanoğlu, sahaya libero olarak çıktı.

Vakıfbank Rakibini 3-0 ile Geçti

Maçı izlemek adına ekran karşısına geçen voleybol severler, Vakıfbank’ın favori olduğunu biliyorlardı. Galatasaray Daikin’in güçlü rakibine direnemeyeceği aşikar idi. Fakat, hiç kimse, sarı kırmızılı takımın bu kadar kötü bir oyun oynayacağını tahmin etmezdi. Vakıfbank, maçı 3-0 gibi net bir skorla kazandı. Setler, sırasıyla 25-12, 25-15 ve 25-16 bitti. Galatasaray Daikin, güçlü rakibi karşısında yirmili sayıları dahi göremeyerek büyük hayal kırıklığı yarattı.

Maçın en skorer ismi Gabi oldu. 2019 – 2020 sezonundan bu yana Vakıfbank’ta forma giyen 1994 doğumlu smaçör, maçı 11 sayı ile bitirdi. Kendisine atılan 15 pasın dokuzunu sayıya çevirdi. Bunun yanı sıra, takımına iki de blok sayısı kazandırdı. Milli takımımızın da başarılı oyuncusu olan Zehra Güneş maçı dokuz sayı ile tamamladı. Beş hücum ve dört blok sayısı aldı. Galatasaray’ın en skorer ismi Logan Eggleston oldu. 23 yaşındaki oyuncu maçı dokuz sayı ile tamamladı. İlkin Aydın da takımına sekiz sayı ile katkıda bulundu.