Blog Genel güncel spor haberleri maç sonucu Spor spor haberleri sultanlar ligi voleybol voleybol haberleri

Eczacıbaşı Dynavit Türk Hava Yolları’nı 3-0 ile Geçti

Vodafone Sultanlar Ligi’nde ilk haftanın en önemli maçı tahmin edebileceğiniz üzere Türk Hava Yolları ile Eczacıbaşı Dynavit arasında oynandı. 14 Ekim 2023 Cumartesi gününün programında yer alan maçın başlama saati 19.00 idi. Maça Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu ev sahipliği yaptı. Voleybol severler, maça zannedilenden daha çok ilgi göstermişlerdi. Maçı üç bine yakın kişi yerinde takip etti.

Türk Hava Yolları Yeni Hocası ve Kadrosu ile Sürpriz Yapmayı Hedefliyordu

Türk Hava Yolları, 2018 – 2019 sezonundan bu yana Sultanlar Ligi’nde boy gösteriyordu. Geride bıraktığımız beş sezonda ciddi bir başarı elde edemeyen İstanbul temsilcisi kabuk değiştirmeye karar verdi. Yönetim kesenin ağzını açtı. Takımın başına uzun yıllardan bu yana Brezilya kadın voleybol milli takımını çalıştıran Ze Roberto’yu getirdi. Bunun yanı sıra, Macris Carneiro, Anthi Vasilontanaki, Neriman Özsoy ve Kübra Akman gibi önemli oyuncular da kadroya katıldılar. Voleybol severler, Türk Hava Yolları’nın bu sezon Sultanlar Ligi’nde nasıl bir performans ortaya koyacağını merak ediyorlardı.

Ze Roberto, Eczacıbaşı Dynavit’i mağlup ederek sezona galibiyet ile başlamayı hedefliyordu. Sahaya Sıla Çalışkan, Kiera van Ryk, Julia Bergmann, Anthi Vasilontanaki, Kübra Akman ve Dicle Nur Babat ilk altısı ile çıktı. Melis Yılmaz, takımın liberosu olarak görev yaptı.

Eczacıbaşı Dynavit Güçlü Rakibini Devirmeyi Hedefliyordu

Eczacıbaşı Dynavit, geçtiğimiz sezon Sultanlar Ligi’nde final oynadı. Fakat, final etabında Fenerbahçe Opet karşısında varlık gösteremedi. Yönetim, antrenör Ferhat Akbaş ile devam kararı aldı. Eczacıbaşı Dynavit, yeni sezon öncesinde kadrosunu Naz Aydemir Akyol, Alexa Gray, Jovana Stevanovic ve Martyna Czyrnianska ile takviye etti. Bilhassa Naz Aydemir Akyol’un geri dönüşü kulüp adına oldukça değerliydi.

Ferhat Akbaş, maça beklentilerin aksine farklı bir ilk altı ile başladı. Naz Aydemir Akyol’un yerine Elif Şahin tercih edildi. Tecrübeli pasör ilk maçına yedekler arasında başladı. Tijana Boskovic, Alexa Gray, Irina Voronkova, Beyza Arıcı ve Sinead Jack Kısal; ilk altıda yer alan diğer isimlerdi. Şebnem Simge Aköz, takımın liberosu olarak sahaya çıktı.

Türk Hava Yolları Güçlü Rakibine Diş Geçiremedi

Voleybol severler, Türk Hava Yolları – Eczacıbaşı Dynavit maçının çekişmeli geçmesini bekliyorlardı. Maçın beş sete uzayacağını düşünenlerin sayısı hiç az değildi. Ancak, Eczacıbaşı Dynavit, ilk andan itibaren rakibine kıyasla hem hücumda hem de savunmada çok daha iyi bir görüntü çizdi. İlk seti 25-18 kazandı. İkinci sette değişen bir şey yoktu. Eczacıbaşı Dynavit, bu seti de 25-21 kazandı. Üçüncü sete oyuncu değişiklikleri ile tutunmaya çalışan Türk Hava Yolları daha dirençli gözükse de bu seti de alamadı. Eczacıbaşı Dynavit maçtan 3-0 galip ayrıldı. Maçın en skorer ismi kaydettiği 19 sayı ile Tijana Boskovic oldu.