Blog fenerbahçe futbol futbol haberleri güncel futbol haberleri güncel spor haberleri İstanbul istanbul istanbul spor haberleri Spor spor haberleri Süper lig transfer türkiye türkiye futbol federasyonu

Fenerbahçe ’den Ayrılık Haberleri

Fenerbahçe ’de ayrılık haberleri gündeme geldi. 2 ayrılık birden oldu ve takımda önemli gelişmeler meydana geliyor. Süper Lig’de 6. haftayı sonlandıran Fenerbahçe’de futbolcular ile ilgili bazı iddialar gündeme geldi. Alanyaspor maç hazırlıkları Fenerbahçe ekibi için son gaz devam etmektedir. Sarı Lacivertliler takımında Jorge Jesus’un kadro dışında bıraktığı oyuncuların yeni adresleri belirlendi. Takımdan ayrılmaları için Ali Koç bir şartı öne sürdü, durumu ancak böyle kabul etti.

Ali Koç, takımdan ayrılmaları için aldıkları maaşların yarısını ödemeyi kabul etti ve bu konudaki fikrini açıkladı. Ali Koç maaş yarısını ödemeyi kabul etmesi dışında aynı zamanda komşudan gelecek olan müjdeli haberi de beklediğini vurguladı. İki futbolcu için Ali Koç, oyuncuların eşyalarını topladıklarını sözleriyle dile getirdi.

Sarı Lacivertlilerde Değişim Rüzgârları

Fenerbahçe kadrosunu güçlendirmeye ve ekibinde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Fenerbahçe’de değişim rüzgârlarının estiğini söylemek mümkün. Yaz transfer dönemi içinde attığı adımlar ve yaptığı hamleler ile kadrosunu daha da güçlendiren Sarı Lacivertliler de bazı değişimler söz konusu oldu. Fenerbahçe’nin en büyük hayal kırıklığı Portekizli kanat futbolcusu olan Bruma olmuştur. Maalesef Bruma için tam bir hayal kırıklığı olduğu iddiaları ortaya atılmıştır.

Bruma çok büyük hayallerle Hollanda ekibi olan PSV’den alınmıştı. Portekizli futbolcu aynı zamanda Fenerbahçe’nin ilk transferlerindendir. Yabancı kontenjanı durumundan dolayı Süper Lig kadrosun da futbolcu alınmamıştır. Bruma’nın ismi UEFA listesinde de bulunmamaktadır.

Fenerbahçe

Fenerbahçe’de Yenilenme Adımları

Fenerbahçe’de yenilenme adımları son gaz devam ediyor. Fenerbahçe’den Bruma 3 yıl boyunca toplamda 4,5 Milyon Euro alacak. Sezonun sonunda ise PSV’de zorunlu satın alma bedelinin de ödeneceği belirtildi. Zorunlu satın alma bedeli ise 4 Milyon Euro olacak.

Sarı Lacivertliler Bruma için bedel ödeyecek ve toplam bedelin miktarının ise yaklaşık olarak 160 Milyon TL olduğu belirtiliyor. 8,5 Milyon Euro yani yaklaşık olarak 160 Milyon TL ediyor. Aksi açıdan bir karar alınmadığı sürece durumlar bu şekilde ilerleyecek. Bruma tüm sezon boyunca tribünden takip edecek gibi görünüyor. Bruma’nın, futbolcunun son durumu, yaşananlar ilerleyen günlerde belli olacak.