Blog futbol futbol haberleri gençlerbirliği Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri Spor spor haberleri spor toto 1. lig teknik direktör TFF 1.Lig

Gençlerbirliği Yeni Teknik Direktörünü Buldu

Spor Toto 1. Lig’ de mücadele eden başkent ekibi Gençlerbirliği, teknik direktör Mustafa Dalcı ile yolların ayırdılar.

Başkent ekibi Gençlerbirliği kulüp başkanı ve yönetimi teknik direktörlük görevini yürüten Mustafa Dalcı ile yapılan görüşmeler neticesinde karşılıklı anlaşarak yollarını ayrıma kararı aldılar.

Başkent ekibi Gençlerbirliği’ nde teknik adam Mustafa Dalcı ile yollarını ayrıldıktan sonra takımın yeni yeni teknik direktörü de belli oldu. Başkent ekibinde futbol şube sorumlusu Serkan Aydın birçok teknik adam ile görüştüklerini dile getirirken Teknik direktörlük görevi için Sinan Kaloğlu ile prensipte anlaşma sağladıklarını duyurdular.

41 yasındaki genç teknik adam Sinan Kaloğlu ile başkent ekibi 3 yıllık bir planlama yaparken yeni bir projeye başlayacaklar. Kısa, orta ve uzun vadede hedefler ortaya koyan başkent ekibinde futbol şube sorumlusu Serkan Aydın ve yeni teknik adam Sinan Kaloğlu ilk hedefleri başkent ekibini Spor Toto 1. Lig’ de küme kalmasını sağlamak olacak.

Spor Toto 1. Lig’ de mücadele eden başkent ekibi Gençlerbirliği çıktığı 28 karşılaşmada lig de 5 galibiyet 6 beraberlik ve 17 mağlubiyet ile topladıkları 21 puan ile 17. Sırada yer alıyorlar.

Başkent ekibi Spor Toto 1. Lig’ de bu sezon kümede kalma mücadelesi içinde olan takım da yapılan teknik direktörlük değişikliği sonrasında takımın nasıl tepki vereceği merak ile beklenirken düşme adayları arasında ikinci sırada yer alıyorlar.

Mustafa Dalcı Başkent Ekibinde Ne Yaptı?

Başkent ekibi Gençlerbirliği’ nde görevden ayrılan 49 yasında ki tecrübeli teknik adam Mustafa Dalcı başkent ekibi ile göreve 15 Kasım da başladı.

49 yasında ki tecrübeli teknik adam Mustafa Dalcı Başkent ekibi ile Spor Toto 1. Lig’ de 16 karşılaşma da görev alırken 0,69 puan ortalaması yakalayarak kötü bir sezon geçirdi.

Mustafa Dalcı Gençlerbirliği ile çıktığı ilk 7 karşılaşmada sahadan mağlup olarak ayrılarak kötü bir başlangıç yaptılar ki daha önce de teknik adam ile yolların ayrılmasını bekler başkent ekibinde yönetim hocasına baya şans verdi.

Başkent ekibi ile ilk galibiyetini 8. Maçında Boluspor ‘u 5 – 1 yendikleri maç ile aldı. 49 yasında ki tecrübeli teknik adam Mustafa Dalcı Başkent ekibi ile Spor Toto 1. Lig’ de 16 karşılaşmada 10 mağlubiyet 2 beraberlik ve 4 galibiyet aldılar.

Kötü geçen sezon sonrasında Mustafa Dalcı ile yollarını ayıran başkent ekibinde takım artık Sinan Kaloğlu ‘na emanet.

Başkent Ekibinde Sinan Kaloğlu Dönemi

Kötü geçen sezon sonrasında Mustafa Dalcı ile yollarını ayıran başkent ekibin’ da takım artık Sinan Kaloğlu ‘na emanet.

41 yasında ki teknik adam UEFA-A lisans sahip olurken 3  – 5 – 2 tercih edilen dizilişi ile sahada yer alıyor.