Blog İstanbul İstanbulspor TFF 1.Lig

İbrahim Yılmaz İstanbulspor Tarihine Geçti

İbrahim Yılmaz ve golleriyle İstanbulspor, şu sıralarda Spor Toto 1. Lig’den Spor Toto Süper Lig’e yükselme yarışı veriyor.

Teknik direktör Osman Zeki Korkmaz yönetimindeki takım, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun sonunda kendisini en kötü ilk 4 içinde görmek istiyor. Uzun süren Spor Toto Süper Lig hasretini böylece sonlandırmak isteyen camia, kalan 10 haftada bu yüzden minimum hata payıyla oynamak istiyor.

İstanbulspor hatırlanacağı üzere Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na çok kötü başlamıştı. Öyle ki ilk 5 hafta geride kaldığında sarı siyahlı takımın hanesinde sadece 4 puan vardı. Açılış maçında Manisa FK, sonrasında Bereket Sigorta Ümraniyespor ve MKE Ankaragücü mağlubiyetleri gelmişti. Bu takımlardan Bereket Sigorta Ümraniyespor ve MKE Ankaragücü’nün şu anda Spor Toto 1. Lig’in zirvesinde yer aldıkları düşünülürse, yaşanan puan kayıplarının ne denli kritik olduğu daha da anlaşılacaktır.

Gelin görün ki takım sezonun kalanında bu kötü performansını aşama aşama düzeltti. Sarı Siyahlılar öncelikle kendi evinde galibiyetler almaya başladı.

Özellikle Kasım 2021’den itibaren ise teknik direktör Osman Zeki Korkmaz’ın öğrencileri gaza bastılar. O günden bugüne kadar yalnızca 2 mağlubiyet alan İstanbulspor, kendisini bir anda Spor Toto 1. Lig play off potasının en iddialı takımlarından biri olarak buldu.

Bu çıkıştaki aslan payı teknik direktör Osman Zeki Korkmaz’da olsa da takımın golcülerinden İbrahim Yılmaz’ın durdurulamaz performansı da çok etkiliydi.

İstanbulspor tarihinde de özel bir yer edinen İbrahim Yılmaz, kendinden önce gelen büyük golcülerin hepsini geçmeyi başardı.

İstanbulspor Büyük Golcülerle Oynadı

ibrahim yılmaz

İstanbulspor kulüp tarihine bakıldığında sarı siyahlı formayı sırtına geçiren birçok büyük futbolcuyu görmek mümkün. Bu futbolcular arasında golcülerin ise apayrı bir yeri var.

Bir çırpıda ilk akla gelen isimler hem İstanbulspor’un hem de Türk futbol tarihinin en büyük efsaneleri arasında yer alıyorlar. Saffet Akyüz, Sergen Yalçın, Aykut Kocaman ve Elvir Bolic bu anlamda en öne çıkan yıldızlar olarak dikkat çekiyorlar.

Bu büyük yıldızlar yaptıkları gol katkılarıyla en golcüler listesinde kendilerine yer bulurlarken, tüm bu oyuncuları geçen bir kişi var. O da an itibariyle kulübümüzle rekorunu geliştirmekte olan İbrahim Yılmaz.

İstanbulspor Golcüleri ve Gol Sayıları

Sarı siyahlı forma altında en çok gol atan oyuncu İbrahim Yılmaz oldu ve listenin tepesinde, birçok büyük yıldızı geçerek adını yazdırdı. 176 maça çıkan İbrahim Yılmaz, attığı 50 gol ile burada olmayı hak etti. Üstelik İbrahim’in önünde bu sayıyı daha da yukarı çekeceği birçok maç var.

İbrahim Yılmaz’ın ardından ise Saffet Akyüz geliyor. Ülke futbol tarihinin önemli golcülerinden olan Saffet Akyüz, İstanbulspor ile 130 maçta 46 gole imza atmıştı.

Onun ardından gelen Onur Ergün ise 45 gol ile tarihimizde yerini aldı.

Türk Milli Takımı ve Fenerbahçe’nin efsanevi oyuncusu Aykut Kocaman da sarı siyahlı formayla iz bırakanlardandı. Listede kendinden yukarıdakilerin 100’er 200’er maçta yaptıklarını sadece 91 maçta yapan Aykut Kocaman 41 golle listenin dördüncü sırasına oturmuştu.