Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İbrahim Yılmaz Tepeden İnmiyor

Son haftaların bileği bükülmeyen ekiplerinden biri olarak öne çıkan İstanbulspor, bununla birlikte son 2 maçından beraberlikler alarak 4 puanı sahalarda bıraktı. Öte yandan Sarı Siyahlı ekibin en golcü ismi ve kaptanı İbrahim Yılmaz bu iki maçın ikisinde de rakip fileleri sarsamamış olmasına rağmen hâlâ daha gol krallığı listesinin zirvesinde yer almaya devam ediyor. Başarılı golcünün bu performansını en kısa sürede geliştirip gollerini sıralamaya başlaması İstanbul temsilcisi adına oldukça önemli.

Kendine Gel Kaptan

Bu sezon TFF 1.Lig’de başarılı bir performans sergileyen ve bir şekilde hep en üst sıralarda yer almayı başaran İstanbulspor, oynadığı son 5 maçın 5’inde de yenilgi yüzü görmeyerek iyi bir gidişat yakaladı.

Bununla birlikte takım her ne kadar yenilmiyor olsa da galibiyete dair melekeleri de yitirmeye başlamış gibi görünüyor. Önce Ankara Keçiörengücü sonra da Gençlerbirliği karşısında alınan beraberliklerle birlikte son 2 haftada 4 puanı çıktığı sahalarda bırakan İstanbul temsilcisi, ligin 31’inci haftasında Menemenspor deplasmanında 3 puan arayacak.

Öte yandan takımın en önemli hücum silahı olan ve aynı zamanda kaptanlığını yapan İbrahim Yılmaz, bahsi geçen son 2 maçta rakip fileleri sarsamadı. Bu sezon attığı gollerle Sarı Siyahlı takımına pek çok maçta puan veya puanları getiren oyuncu olan Yılmaz susunca İstanbulspor adına da işler iyi gitmemeye başladı.

Takımlarının mağlubiyet almamasından memnun olan İstanbulspor taraftarları buna rağmen galibiyet için yeterli adımların atılamamasından da hoşnut değil. Bu bağlamda takımın en önemli gol ümidi olan İbrahim Yılmaz’ın en kısa sürede formuna tekrardan kavuşup gollerini sıralaması bekleniyor.

Zirve Benim

Öte yandan İbrahim Yılmaz’ın bu suskunluğuna rağmen sezon başından beri hep içerisinde yer aldığı ve son zamanlarda zirvesinde oturduğu gol krallığı sıralamasındaki yerinin sarsılmamış olması da oldukça değerli.

İstanbulspor’un başarılı kaptanı bu sezon TFF 1.Lig’de oynadığı 27 müsabakada attığı 15 gol ve verdiği 4 gol pasıyla toplamda 19 gole doğrudan katkı sağladı. 15 golle gol krallığı zirvesinin en tepesinde yer alan 28 yaşındaki golcü oyuncuyu 14 golü bulunan Umut Bulut ve 13 golü bulunan Ahmet Sagat takip ediyor.

Sezonun ikinci yarısında basına yaptığı açıklamalarda İstanbulspor’u hak ettiği konuma taşıdıktan sonra golleri kimin attığının önemi olmadığını dile getiren oyuncu, bununla birlikte sezon sonu zafer yaşamaları durumunda bu zaferin gol krallığıyla da birleşmesini isteyeceğini dile getirmişti.

Umut Bulut, Yasin Öztekin gibi tecrübeli isimlerin bulunduğu listenin zirvesinde yer alıyor olmanın kendisi adına önemli bir gurur kaynağı olduğunu belirten İstanbulspor kaptanının bu ifadeleri Sarı Siyahlı taraftarlar tarafından da olumlu karşılanmıştı.

Öte yandan bahsedildiği gibi Menemenspor karşısında oynanacak müsabakada da İstanbulspor’un en büyük gol ümidi İbrahim Yılmaz olacak ve taraftarlar başarılı golcünün sevincini izlemeyi temenni edecekler.