Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

Ligin En Centilmeni İstanbulspor

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselebilmek adına mücadele veren İstanbulspor, bu mücadele esnasında kendisine yakışır biçimde bir görüntü sergiledi. Sarı Siyahlı ekip, ligin geride kalan kısmında en az sarı ve kırmızı kart gören takım olarak öne çıkarken bu görüntü tüm taraftarları da memnun edecek cinsten bir işin yapıldığını kanıtlıyor.

Beyefendi İstanbulspor

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça iyi işler çıkartan İstanbulspor, oynadığı son maçta kendi sahasında Gençlerbirliği ile berabere kalarak üst üste 2’inci beraberliğini almış oldu ancak aynı zamanda yenilmezlik serisine bir maç daha ekledi.

Bununla birlikte iki takım arasında oynanan maçın çok ortada geçtiğini dile getirmek gerek. Biraz da Gençlerbirliği’nin durumuna bağlı olarak beraberliğe bağlanan maçta İstanbulspor da Gençlerbirliği de 3’er sarı kartla maçı kapattılar.

Öte yandan İstanbul temsilcisinin ligin en centilmen takımı olduğunu da dile getirmek gerek. Sarı Siyahlı ekip bu sezon oynadığı maçlarda 39 kez sarı kart görerek bu alanda ligin en iyi ekibi olmayı başardı. 2 kere çift sarı karttan kırmızı kartla oyuncusunun ihraç edilmesini izleyen İstanbulspor, 1 kez de direkt kırmızı kartla cezalandırıldı. Bu bağlamda ligin açık ara en iyi ekiplerinden biri olan takımın gösterdiği beyefendilik ve mücadele kalitesinin camiayı ve taraftarları da oldukça memnun edecek cinsten olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Tam Takım

İstanbulspor ve centilmenlik sıralamasında üst sıralarda yer alan takımların genel olarak ligin puan cetvelinde de üst sırasında yer alıyor olmaları tesadüf değil. Kırmızı veya sarı kart görmek konusunda çok daha dikkatli olan ve bu kartlardan kaçabilecek yetenekli oyunculara sahip olan takımlar ister istemez üst sıralara tırmanmış oluyorlar.

Zira futbol her şeyin yanı sıra bir de matematik ve alan oyunu. Sayısal açıdan rakiple bir kalabilmek ve alanların paylaşımını da 11 kişi yapabilmek bu bağlamda oldukça önem taşıyor. İstanbulspor’un ligin en centilmen takımı olması, bu sezon gösterdiği başarılı performansın kilitlerinden biri olabilir. Zira takım birçok rakibi karşısında sahada tam kadro kalmayı başarabildi ve bu durum bazen büyük avantajlar da yarattı.

Pek tabi bu oyunu tercih eden teknik direktör Osman Zeki Korkmaz’ın da ayrıca tercih edilmesi gerekiyor. Genç ve potansiyelli bir teknik adam olarak başladığı görevinde oldukça iyi bir şekilde devam eden Korkmaz, oyuncularını saha içerisinde sakin kalabilmek konusunda ikna edebilmiş gibi görünüyor.

Son 2 maçında 2 Ankara temsilcisi karşısında beraberliklerle dönemi geçen İstanbul temsilcisi, ligin 31’inci haftasında Menemenspor deplasmanında 3 puanı arayacak. Ligin 13’üncü sırasında yer alan Menemenspor’un bahsi geçen centilmenlik listesinde İstanbulspor’u en yakından takip eden takım olduğunu bilen futbolseverler, bu maçı bir yandan da hakemin çıkaracağı kartlar çerçevesinde izleyeceklerdir.