Blog İstanbulspor TFF 1.Lig

İstanbulspor 21. Hafta’da Lider Karşısında

İstanbulspor, Spor Toto 1. Lig’in 21. Hafta mücadelesinde evinde lig lideri Bereket Sigorta Ümraniyespor’u konuk edecek.

Bu sezon özellikle son dönemlerde Spor Toto 1. Lig’in en formda ekiplerinden biri olan İstanbulspor, son 10 haftadaki görüntüsüyle taraftarına Spor Toto Süper Lig yolunda umut verdi.

Sarı Siyahlılar, bu süreçte yalnızca 4 maçta puan kaybı yaşadı. İstanbulspor, bu 4 maçta iki mağlubiyet ve iki beraberlik alarak tam 20 puan topladı.

Toplanan bu 20 puan, diğer 9 haftada toplanabilen 10 puanı biraz olsun telafi etti ve Sarı Siyahlılar’ı Spor Toto 1. Lig puan tablosunun altıncı sırasına yerleştirdi. Böylelikle toplam puanını 30’a çıkaran takım, Spor Toto Süper Lig’e çıkma yolunda play off umutlarını da arttırmış oldu.

Sarı Siyahlılar, Spor Toto 1. Lig 20. Hafta mücadelesinde kadro olarak ligin en iyi takımlarından biri olan Yılport Samsunspor’u yenerek üst lige çıkma amacında ne kadar ciddi olduğunu göstermişti.

Öte yandan Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun şu ana kadar en başarılı olan takımı Bereket Sigorta Ümraniyespor, play off’lara dahi takılmadan Spor Toto Süper Lig biletini alma derdinde.

İstanbulspor’un aksine Recep Uçar yönetimindeki Bereket Sigorta Ümraniyespor, bu sezonu büyük bir istikrarla sezon başından beri götürmeyi başardı. Şu ana kadar çıktığı 19 maçın sadece 6’sında puan kaybeden rakip, bir anlamda bu grafikle liderliği de hak etti.

Hatırlanacağı üzere Bereket Sigorta Ümraniyespor ise geçen Kocaelispor karşısında 1-0’lık galibiyet almayı başarmıştı.

İstanbulspor ile Ümraniyespor Daha Önce 11 Kez Karşılaştılar

istanbulspor

İstanbulspor ve Bereket Sigorta Ümraniyespor futbol tarihimizde daha evvel tam 11 kez birbirlerine rakip oldular.

Daha önce yapılan bu 11 maçta iki takımın aldıkları sonuçlara bakıldığında ortada mutlak bir dengenin olduğunu görmek mümkün. Zira daha önceki 11 karşılaşmada iki takım da eşit sayıda galibiyet almayı başardı.

İstanbulspor bu mücadelelerinde 5’inde rakibini mağlup etmeyi başarım 3 puanı cebine koymuş ve taraftarlarını mutlu etmeyi başarmıştı.

Öte yandan Bereket Sigorta Ümraniyespor ise tıpkı Sarı Siyahlılar gibi 5 maçı kazanmıştı ve ikili rekabete böylece denge gelmişti.

İki ekip son olarak geçen sezon Spor Toto 1. Lig’de karşılaşmışlardı. Bu maçların ikisini de Ümraniye temsilcisi kazanmış ve rakibine üstünlük kurmayı başarmıştı.

İstanbulspor Ümraniyespor Maçı Nerede, Ne Zaman

İstanbulspor ve Bereket Sigorta Ümraniyespor’u oynayacağı Spor Toto 1. Lig 21. Hafta karşılaşması, takvimler 15 Ocak 2022 Cumartesi gününü gösterdiğinde, İstanbulspor’un evi Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda başlayacak.

Saatler 16:00’ı gösterdiğinde maçın ilk düdüğünü Kadir Sağlam çalacak. Kadir Sağlam’ın kenar yardımcılıklarını Gökhan Memişoğlu ve Hüsnü Emre Çelimli yapacak. Dördüncü hakem olarak ise Berkan Kara, hakem triosuna yardım edecek.

Maç öncesinde her iki takımın geniş kadrolarında da sakat veya cezalı oyuncu bulunmuyor. Bu da elbette her iki İstanbul temsilcisinin teknik direktörlerinin de ellerini rahatlatıyor. Bu rahatlık maç boyunca birbirlerini mağlup etmek için ellerinde olan tüm gücü kullanabilmelerine yol açacak.