Blog Genel İstanbul İstanbulspor Spor

İstanbulspor 3 Puanı 3 Golle Aldı

Spor Toto 1. Lig’in 3. Haftasında İstanbulspor, 29 Ağustos Pazar günü kendi sahasında Altınordu’yu konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 0’lık skor ile kazanan taraf İstanbulspor oldu. Ev sahibi İstanbulspor’a galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Cajic, Melih Kabasakal ve Berkay Görmez’in kaydetti.

İstanbulspor ve Altınordu Maçının Detayları

Spor Toto 1. Lig’in 3. Haftasında Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda İstanbulspor ile Altınordu kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu mücadelede İstanbulspor, rakibi Altınordu karşısında Muhammed Alperen Uysal, Mehmet Yeşil, Oğuzhan Berber, Patrick Etoga Atchom, Ali Yaşar, Aldin Cajic, Uygar Mert Zeybek, Melih Kabasakal, İbrahim Yılmaz, Valon Ethemi ve Kağan Miray Bağış 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Altınordu ise rakibi İstanbulspor karşısında Ali Emre Yanar, Ali Dere, Yusuf Yalçın Arslan, Furkan Metin, Yusuf Can Esendemir, Recep Aydın, Burak İnce, Sami Satımış, Ahmet İlhan Özek, Hüsamettin Yener ve Feytullah Emircan Gürlük 11’i ile sahaya çıktı. Maçın 12. Dakikasında İstanbulspor, Ethemi’nin asistinde Cajic’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısı 1 – 0 sona erdi.

Maçın 59. Dakikasında ev sahibi İstanbulspor, bir kez daha Ethemi’nin asistinde Melih Kabasakal’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 73. Dakikasında konuk takım Altınordu’da Muzaffer Kocaer, maçın hakemi tarafından direkt gördüğü kırmızı kart ile oyun dışında kaldı.

Maçın 82. Dakikasında ev sahibi İstanbulspor, bu kez Oğuzhan Berber’in asistine Berkay Görmez’in atığı gol ile karşılaşmada skor 3 – 0 oldu. Bu sonuç ile birlikte İstanbulspor, kendi evinde konuk ettiği Altınordu’yu 3 – 0 mağlup etti. Öte yandan ev sahibi İstanbulspor’da Mehmet Yeşil; konuk takım Altınordu’da ise Kürşad Sürmeli, maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Takımların Puan Durumu

Spor Toto Süper 1. Lig’in 3. Haftasında  İstanbulspor, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Altınordu’yu 3 – 0 mağlup etti. Bu sonuç ile birlitke sahasında kazanan İstanbulspor, haftayı 3 puan ile kapatırken; konuk takım Altınordu ise haftayı puansız kapattı.