Blog Genel

İstanbul’da Sinerji E-spor ve Oyun Merkezi

Sporseverlerin sahada oynanan futbol, basketbol, voleybol ve daha birçok oyunu sahada oynandığı şekilde yerinden canlı olarak ya da ekranlardan izlemeyi seviyorlar. Bunun dışında sporseverlerin ilgisinin arttığı bir diğer alan ise e-spor olmuş durumda.

Çünkü burada herkes hem kendi yeteneğini ve becerisini gösterebiliyor hem de keyifli ve heyecanlı zaman geçirebiliyorlar.

Bu bağlamda bir süredir çalışmalarını ortak bir şekilde sürdüren Sinerji e-spor ve Oyun Merkezi, yeni bir açıklama yaptı. Yapılan bu açıklama doğrultusunda e-spor ile ilgilenen sporcular için yeni bir merkez açıldı. Bu merkez, 11 Eylül Cumartesi günü herkes için kapılarını açıyor.

Oyun Merkezi’nin Detayları

Türkiye’nin spor ve kültür şehri İstanbul‘da e-spor heyecanı başlamak üzere.

Sinerji e-spor ve Oyun Merkezi ortaklığı ile açılan bu oyun merkezinde sporseverleri daha doğrusu e-spor ile ilgilenen sporcuları birçok güzel haber bekliyor. 11 Eylül Cumartesi günü herkese açık hale gelen bu oyun merkezinde, 2 katlı Gaming Zone’dan ve PS5 alanları bulunuyor.

Buna ek olarak bu oyun merkezinde, VIP bölümünde 8 farklı bootcamp odası e-sporculara değişik antrenman imkanları sunmayı bekliyor. Öte yandan hiç şüphesiz ki bu oyun merkezi, hem yayın yapanlara hem de sadece e-spor ile ilgilenenlere teknolojik anlamda tam donanımlı bir ekipman fırsatı sunuyor. Böylece e-spor ile uğraşan herkes bir yandan oyunlarını oynarken diğer yandan önemli analizler yapabilecek. Çünkü bilindiği kadarıyla bu oyun merkezi, AFK Zone teması ile e-spor serverlere hizmet verecek.

Sinerji E-spor Yönetimi’nden Açıklamalar

Sinerji E-spor yönetimi, bu oyun mezkezi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlk olarak ilerleyen zamanlarda Sinerji E-spor bünyesinde kendi takımlarını kuracaklarını ve daha sonra eğitimlere başlayacaklarını ifade eden Sinerji E-spor yönetimi, bu oyun merkezini başka bir tabi ile kuluçka yeri olarak kullanmak istediklerini de belirtti.

Henüz bu hedeflerin başında olduklarını söyleyen Sinerji E-spor yönetimi, başarı elde edebilmeleri için e-spor ve eğitimi beraber yürütmeleri gerektiğinin altını çizdi. Son olarak Sinerji E-spor yönetimi, hedeflerinin ortak bir buluşma noktası yaratmak ve özellikle e-spor alanın Türkiye’de en hızlı büyüyen ve gelişen bir bünye ortaya koymak olduğunu belirtti.