Blog futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri İstanbul istanbul istanbul spor haberleri İstanbulspor istanbulspor istanbulspor haberleri istanbulspor maç Spor spor haberleri spor toto süper lig Süper lig

İstanbulspor 8. Hafta Değerlendirmesi

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında gerçekleşen mücadeleler kapsamında İstanbulspor, Fatih Karagümrük’ü 2-1’lik skor ile yendi.

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük’ü 2-1 mağlup eden İstanbulspor’un teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, takımına karşı oynamış olan ligdeki her takımın favori olduğunu da aktardı.

Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki maçın sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan sarı-siyahlı ekibin teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, ligin ilk üç haftası sonrasında yer alan süreçte skor anlamında bir yükselişe geçtiklerini belirterek, milli aradan sonraki ilk maçlarının kendileri ile benzer bir tabloda bulunan Fatih Karagümrük ile olduğuna yer verdi. Maçın bir yerde final gibi olduğunu aslında Süper Lig’de bulunan her maçın final niteliği taşıdığını, İstanbulspor’un oynamış olduğu her maçta rakip takımın favori olduğunu ve bunun gerçek olup alçakgönüllülük olmadığını da ifadeleri arasına ekledi. Biz olduk, anlayışının hakimiyet kurması ile işin bittiği anın geldiğini de belirtmiş oldu.

İstanbulspor, Fatih Karagümrük’ü Yendi

Osman Zeki Korkmaz, kendilerini bu aşamaya getirmiş olan oyun anlayışlarını hiçbir zaman kaybetmemeleri gerektiğini çünkü gelişim gösterebilecekleri tek şeyin bu oyun anlayışı olmuş olduğunu aktardı.

Yapılmış olunan analizlerdeki hatalar incelendiğinde Fatih Karagümrük, kendi yarı sahasında oyun kurduğu sırada en fazla top kaybeden takımdı. İstanbulspor ise Fenerbahçe ile birlikte en fazla top kazanan takımdı. Baskı oluşturması gerekmekteydi ve tehlikeli pozisyonlarda topları kaparak bunu yaptılar. Fakat 3. bölge kısmında belirleyici bir halde iş yapma sorunu vardı. 10 toptan 2- 3 tanesi iyi yapılırken diğer toplar direkt olarak kaybediliyordu. İstanbulspor’un, bu sorunları çözerek her maçta pozisyonları değerlendirmesi gerekmektedir. Bunun farkına varılmalı ve Osman Zeki Korkmaz’ın da bunun gelişmesi açısından takımına destek olması gerekmektedir.

İstanbulspor, kat edilen mesafede yer alan yüksek şiddetli sprint koşularında ligin en üst sıralarında yer almaktadır ve bu anlamda rakiplerinden de ayrılmaktadır. Maçın uzamış olduğu süreç boyunca fazla pozisyon oluşmuştu ve İstanbulspor 2- 1’den sonra çok fazla olarak skor koruma pozisyonuna girdi. Geliştirmeleri gereken şeylerden bir tanesi de buydu.

İstanbulspor’un geriden gelmiş bir şekilde puan veya puanlar elde etmesi konusunda teknik direktör Korkmaz, geçen yıldan bu yana kadar bir oyun kültürü yaratmaya çalıştıklarını ifadeleri arasında belirtti. Kendi video analizlerini yaptıklarını, yapmış oldukları değişikliklerde kimlerin beklenti altında kaldığını, takıma mental şok verildiğini, takımı uyandırmak adına belirgin bir şeyler yapmaları gerektiğini, ikinci yarıda İstanbulspor takımının taktiği iyi uyguladığını, boş alanları gayet iyi bir şekilde değerlendirdiklerini de ekledi.

İstanbulspor’un Lig Durumu

Osman Zeki Korkmaz yönetimindeki İstanbulspor, Spor Toto Süper Lig’de çıkmış olduğu maçlardan toplamda 8 puan elde ederek 13. sırada yer almaktadır.