Blog fenerbahçe futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri Spor spor haberleri

Jorge Jesus; Arda Güler, Emre Mor ve Mica Zajc’ı Yedek Kulübesine Hapsetti

Fenerbahçe’de Sezon başında görev gelen Portekizli tecrübeli teknik direktör Jorge Jesus, taraftarın çok şey beklediği bazı futbolculara yeteri kadar şans vermiyor. Jorge Jesus, son haftalarda kafasındaki ideal kadroyu iyice netleştirirken bazı futbolcuların daha çok çalışması gerektiğini, on birde oynayacak kadar yeterli olmadıklarına inanıyor.

Bu durumu hem öğrencilerine hem de kamuoyuna gösteren Jorge Jesus, bu dönemde Zajc, Arda Güler ve Emre Mor’u adeta yedek kadroya hapsetti. Geride kalan haftalarda 4 galibiyet, 2 Beraberlik ve 1 yenilgi alan Fenerbahçe’de Zajc, Emre Mor ve Arda Güler pek fazla forma şansı bulamadı. Bu isimler arasında Emre Mor değişmeli olarak rotasyonda zamana zaman tercih edilse de Miha Zajc ve Arda Güler, Jorge Jesus tarafından yedek kulübesinde bırakılarak tercih edilmiyor.

Yeteri Kadar Süre Alamıyorlar

Tamamlanan haftalarda tek yenilgisini Konyaspor karşısında alan Fenerbahçe’de Zajc ile Emre Mor, Jorge Jesus tarafından on birde tercih edilmişlerdi. Ancak Zajc ile Emre ikinci yarı oyundan alındılar. Arda Güler ise yedekler arasında yer alırken yedek olarak dahi oyuna sokulmadı ve maçta forma şansı bulamadı.

Fenerbahçe’nin Kayserispor’u 2-0 ile geçtiği maçta ise genç futbolcu Arda Güler, 90’ıncı dakikada sahaya sürülürken Zajc ile Emre Mor’a forma şansı verilmedi. Fenerbahçe’nin Alanyaspor’u 5-0 yendiği maçta ise Emre Mor karşılaşmaya on birde başladı ve 66 dakika sahada kaldı. Bu karşılaşmada Zajc yine süre almazken Arda Güler ise maça çok geç dahil oldu ve 82’inci dakikada oyuna girebildi.

Özellikle maçın gollü geçmesi ve galibiyetin net bir şekilde geldiğinin belli olduğu maçta Arda Güler’in son dakikalarda oyuna dahil olabilmesi izleyenleri şaşırttı. Son hafta oynanan ve 0-0 biten Beşiktaş derbisinde yedek kulübesinde bekleyişini sürdüren Arda Güler ve Emre Mor derbide yedekten dahi oyuna girip forma şansı bulamadılar. Miha Zajc ise milli takımdan geç dönüp antrenman eksiği bulunduğu gerekçesiyle derbi maç kadrosuna dahil edilmedi.

Arda Güler’in Zamana İhtiyacı Var

Fenerbahçeli taraftarların kendisinden çok şey beklediği ve büyük sevgi gösterdikleri Arda Güler ile ilgili Jorge Jesus’un kararı oldukça net. Genç yıldızın az süre alması tepki çekiyor. Ancak Jesus, Arda’nın oyun sistemin uygun olmadığını düşünüyor. Arda’nın toplu oyundaki performansının yeterli olduğunu ancak topsuz alandaki performansını yeterli görmeyen Jesus, genç futbolcuyu fizik olarak yetersiz görmekte. Bu sebepten ötürü fazla forma şansı verilmeyen Arda Güler için Jorge Jesus, daha çok çalışması gerektiğini düşünüyor.

Diğer yandan Jorge Jesus, Miha Zajc için de benzer düşüncelere sahip. Sloven futbolcunun fizik ve kondisyonun durumunu yeterli görmeyen Jesus futbolcuyu, Crespo, Mert Hakan, İsmail Yüksek ve Arao’dan sonra 5. tercihi olarak görüyor. Adı geçen futbolcular arasında Jesus’un daha fazla forma şansı tanıdığı isim Emre Mor oldu. Genç yıldız Jesus’un Arda Güler ve Zajc’a nazaran rotasyonda zaman zaman forma şansı bulabiliyor.