Blog Genel İstanbulspor TFF 1.Lig

İstanbulspor Beraberliğe Razı Oldu

TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselebilmek adına en iddialı ekiplerden biri olan İstanbulspor, sezonun ikinci yarısında bu iddiasını kanıtlarcasına bir performans sergileyerek üst sıralara kadar tırmanmayı başarmıştı. Bu performanslardan sonra son haftalarda yaşadığı performans düşüşünü durduramayan Sarı Siyahlı ekip, 27’inci haftanın dikkat çeken müsabakasında kendi sahasında Kocaelispor’u konuk etti. Kocaeli temsilcisi karşısında iyi bir performans sergileyemeyen İstanbulspor, son dakikada bulduğu golle beraberliği kurtardı.

Düşen Performans

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmek adına mücadele eden İstanbulspor, ligin ikinci yarısına hızlı bir giriş yapmış ve net galibiyetlerle gücünü ispatlamıştı.

Bununla birlikte son haftalarda oynadığı maçlarda performansında bir düşüş yaşayan Sarı Siyahlı ekip, oynadığı son maçta Balıkesirspor’u yenmesine rağmen iyi bir görüntü sergileyememişti. Balıkesir temsilcisi karşısında kalite farkının avantajlarını yaşayan İstanbulspor, bu sayede sahadan galibiyetle ayrılabilmişti.

Bu durumun yarattığı yanılgı, İstanbulspor’un 27’inci haftada oynadığı Kocaelispor maçına da sirayet etti. Kocaeli temsilcisi karşısında kötü ve kendisinden beklenmedik bir performans sergileyen İstanbulspor, 1-0 geriye düştüğü maçta beraberliği zor kurtardı.

90+4’te bulduğu golle yenilgiden kurtulan İstanbulspor adına can sıkıcı olansa Ankaragücü’nün Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u mağlup ettiği, Ümraniyespor’un Samsunspor’u yendiği haftada bırakılmak zorunda kalan 2 puan oldu.

Artık ligdeki her bir maç bir diğerine bağlı ve tabiri caizse kelebek etkisi gibi bir etki yaratarak takımları hedeflerine yaklaştırıp uzaklaştırabiliyor.

Hedef Maçlar

Bu sezonun en iyi performans gösteren takımlarından biri olan İstanbulspor’u zirve adayı Ümraniyespor’dan dahi daha iyi bir noktaya koyan özelliği Sarı Siyahlı ekibin hedef maçlarda gösterdiği iyi performans oldu.

Lider oldukları dönemlerde hem Ankaragücü’nü hem de Ümraniyespor’u mağlup etmeyi başaran İstanbulspor, rakibi kim olursa olsun 3 puanı söküp alabiliyor. Ancak son haftalarda gösterilen görüntü ve alınan sonuçlara bakıldığında sanki kimliği değişen bir İstanbulspor varmış gibi görünüyor.

Ligin ikinci yarısına damga vuran Boluspor karşısında alınan mağlubiyet ve şimdi de Kocaelispor karşısında gösterilen kötü performans ile bırakılan 2 puan bu düşüncenin kaynakları.

İstanbul temsilcisi için ligin bu döneminde hedef maçlar olarak görülebilecek maçlarda yaşanan puan kayıpları ister istemez daha can sıkıcı oluyor. Zira İstanbulspor’un önünde orta sıralarda yer alan takımlarla yapacağı maçlar var ve bu maçların hepsi final niteliği taşıyacak.

İstanbulspor tarafından mağlup edilmiş olmasına rağmen Ankaragücü bir şekilde kazanmanın yolunu buluyor. Ümraniyespor ise Samsunspor karşısında kazandı ancak rakip 10 kişi kalmıştı ve kırmızı kart gören kaleci yerine giren yedek kaleci çok kötü bir performans sergiledi.

İstanbulspor eğer ligden direkt olarak Süper Lig’e yükselmeyi hedefliyorsa Ankaragücü ile Ümraniyespor’un karşı karşıya geleceği 31’inci haftaya kadar olabildiğince iyi bir performans sergilemeli ve o maçtan çıkacak sonuçla birlikte kendine avantaj doğurtmayı başarmalı.