Blog İstanbul İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor Şubat Ayında 7 Puan Aldı

Teknik direktör Osman Zeki Korkmaz önderliğinde Spor Toto Süper Lig hayali kuran İstanbulspor, bu hayaline çok uzak değil.

İstanbul’un sarı siyahlı temsilcisi takımımız, bu sezon Spor Toto 1. Lig’e yaptığı kötü başlangıcı sonraki haftalarda aldığı sonuçlarla telafi etmeyi başarmış gözüküyor.

İstanbulspor hatırlanacağı üzere Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na üst üste 2 mağlubiyetle başlamıştı. Bu da yetmezmiş gibi ilk 5 haftada sadece 1 galibiyet alınabilmiş ve bu süreç 3 mağlubiyet 1 beraberlikle tamamlanmıştı.

Bu kabus gibi başlangıcın ardından neyse ki süreç toparlanmış ve üst üste galibiyetler gelmişti. Haneye yazılan her 3 puanda Spor Toto 1. Lig puan tablosunda yukarılara tırmanan İstanbulspor, teknik direktör Osman Zeki Korkmaz önderliğinde bu tırmanışı istikrarlı hale getirmeyi başarmıştı.

Özellikle Aralık ortasından itibaren takımın performansındaki gözle görüşür artış ve 20 Aralık – 12 Şubat dönemindeki üst üste 6 maçlık namağlup seri, teknik direktör Osman Zeki Korkmaz ve öğrencilerini Spor Toto Süper Lig yolunda iyiden iyiye umutlandırmıştı.

Sarı siyahlı takımımız, an itibariyle Spor Toto 1. Lig puan tablosunda beşinci sırada yer almayı başardı. Geride bıraktığımız 25 haftada hanesinde 43 puan koymayı başaran teknik direktör Osman Zeki Korkmaz önderliğindeki takım, daha üst sıraları da yakından takip ediyor.

Buna göre İstanbulspor; dördüncü sıradaki Büyükşehir Belediye Erzurumspor’dan 1, üçüncü sıradaki Royal Hastanesi Bandırmaspor’dan 3, ikinci sıradaki Bereket Sigorta Ümraniyespor’dan 9 ve lider MKE Ankaragücü’nden 12 puan geride.

İstanbulspor Şubat Ayında Zorlu Maçlara Çıktı

istanbulspor

Teknik direktör Osman Zeki Korkmaz liderliğindeki takımımız, Ocak ayını muhteşem bir şekilde geçirmiş ve aldığı üst üste galibiyetlerle çok formda bir görüntü çizmişti.

Bu süreçte Valon Ethmei ve golcümüz İbrahim Yılmaz’ın form grafikleri de yükselmişti. 22 Ocak 2022’de milli takım arasında 0 – 5’lik Altınordu galibiyetiyle giren takımın önünde Şubat 2022’de oynayacağı 4 zorlu maç vardı.

Bu maçların ilki milli aranın hemen bitimindeki MKE Ankaragücü deplasmanıydı ki bu maç, Şubat fikstürünün de en zor maçıydı.

Ankara deplasmanından sonra rakip İstanbul’da, Beypiliç Boluspor olacaktı. Ardından 20 Şubat’ta belki de bu fikstürün kağıt üzerindeki en kolay maçında Balıkesirspor deplasmanına gidilecek ve Şubat ayı evde, Kocaelispor karşılaşmasıyla son bulacaktı.

İstanbulspor Şubat Ayında Tökezledi

Şubat 2022 fikstürünün ilk maçında MKE Ankaragücü deplasmanından çok kritik bir 3 puan alındı. Bu hem ligin zirvesindeki rakibe çelme takmak hem de takımın moralini tavana vurdurmak demekti.

Ancak ne yazık ki takip eden haftada İstanbul’da hiç beklenmedik bir mağlubiyet gelince, MKE Ankaragücü galibiyetinin avantajı da buhar oldu.

Beypiliç Boluspor mağlubiyetinin ardından Balıkesir’de Spor Toto 1. Lig’in dibine demir atmış Balıkesirspor, 1 – 3’lük skorla geçildi. Bunun yeni bir galibiyet serisinin başlangıcı olmasını isteyen taraftarlarımız, geçtiğimiz hafta sonunda oynanan ve ne yazık ki 1 – 1 beraberlikle biten Kocelispor maçında hayal kırıklığı yaşadılar.

Takım şubat karnesine 2 galibiyet 1 mağlubiyet 1 beraberlik yazarak, Mart ayında gözünü seri galibiyetlere dikti.