Blog futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri İstanbul istanbul istanbul spor haberleri İstanbulspor istanbulspor Spor spor toto 1. lig TFF 1.Lig türkiye

İstanbulspor ’da Mücadele Ruhu

İstanbulspor futbol kulübü 1926 yılında Kemal Halim gürgen tarafından kurulmuştur. 1932 yılında ise ilk kez Türkiye futbol şampiyonası kazanılmıştır. İstanbul futbol kulübü İlk Türkiye şampiyonu olma ünvanına sahip olmuştur.

Süper lig’de 18. sırada yer alan İstanbulspor son olarak Giresunspor ile Çotanak stadyumunda bir bir beraberliğe kalmıştır. İstanbulspor Süper lig’in 13. haftasında Giresunspor ile karşı karşıya geliyor. 2021 ve 2022 sezonunda İstanbulspor 1. Lig play-off maçlarında sezon sonrasında Süper lig’e kadar yükselebilmiştir. İstanbulspor sadece futbol kulübü olarak değil 2009 ve 2010 yılları arasında basketbol takımı ile de ön plana çıkmıştır. Türkiye erkekler basketbol 2. ligi’ne kadar yükselebilmiştir.

2010 ve 2011 yıllarında ise play-off oynamaya hak kazanmıştır. İstanbulspor bayan voleybol takımı ile de ön plana çıkıyor. 2010 ve 2011 sezonunda bölgesel ligde play off’a gitmeye kadar hak kazanabilmiştir. İstanbul üniversitesi final maçında yenerek şampiyon olmuştur. Süper lig’de İstanbulspor Türkiye basketbol 1. ligde mücadelede bulunmuş. Basketbol takımı voleybol takımı ve bisiklet takımı ile amatör ligde performansını ortaya koymuştur. Avrupa’da ise en büyük başarısında 1997 ve 1988 yılları arasındaki sezonda UEFA Inter Toto kupasını yarı finalinde sunmuştur.

İstanbulspor’un Avrupa Geçmişi

Avrupa’ya veda edişi ise 1999 sezonunda UEFA kupasının ikinci eleme turları sonrasında deplasmanda aldığı gol ile yenilgiye uğraması ile gerçekleşmiştir.

İstanbul Spor Türkiye futbol şampiyonasında 1932 yılında şampiyonluğu bulunmaktadır. Türkiye kupası’nda yarı finalde çeyrek final oynayabilmiştir. 2021 ve 2022 sezonunda ise play off şampiyonu bulunmaktadır. İstanbulspor’un stadyumu Necmi Kadıoğlu stadyumudur. İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bulunur. Bulunduğu mevki itibariyle merkezi bir noktadır. Kolaylıkla araçların geliş-gidiş yapabileceği bir güzergah üzerindedir. Kişisel araçlarla kısa sürede bölgeye varılabilir.

Bunun dışında şehir içi otobüslerle de ulaşım sağlanabilir. Stadyumun içerisinde 4.491 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasite bulunur. 2017 sezonundan beridir 10 yıl süreyle İstanbulspor’un iç saha maçlarını ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. 2019 ve 2020 sezonlarında ise Fatih karagül’ün maçlarında ev sahibi yapmıştır. Stadyum 24 Nisan 2012 yılında açılmıştır. Sahibi Esenyurt belediyesidir. Doğal çim zemin alanı üzerine döşenmiş olan stadyumun boyutları 105 x 68 metrekaredir.

İstanbulspor

İstanbulspor’un Yeniden Süper Lig Macerası

Spor Toto Süper lig’in 13. haftasında İstanbulspor ile Giresunspor karşı karşıya geldi. Giresunspor’un Çotanak Stadyumu’nda yapılan müsabaka şu anda ilk yarısı ile sona erdi. Devre arasında olan maçta İstanbulspor’un futbol oyuncusu Mehremic 30.dakikada iken kırmızı kart ile karşılaştı.

İlk gol ise İstanbulspor’da performansını sunan futbol oyuncusu Ethemi tarafından 18. dakikada geldi. Ardından maç 45. dakikasında iken Giresunspor oyuncusu Alper Uludağ’ın attığı gol ile bir bir eşitlendi. Müsabaka 3-2 yenilgi ile sonlandı. Giresunspor’un sahipliğini yaptığı stadın tamamı 12.191 kişiliktir.