Blog futbol futbol haberleri Genel giresunspor güncel futbol haberleri güncel spor haberleri İstanbul istanbul istanbul spor haberleri İstanbulspor istanbulspor istanbulspor haberleri istanbulspor maç Spor spor haberleri spor toto süper lig Süper lig

İstanbulspor

İstanbulspor bu sene üst üste kazandığı galibiyetler sayesinde büyük moral bulmuş ve bu şekilde yeni maçlarda oynamaya devam ediyor. Son dönemlerde Giresunspor ile yaptığı karşılaşma sonucunda yenilgiye uğradıktan sonra takım olarak ve taraftar olarak büyük moral bozukluğu içerisinde girdiğini de belirtmiştir. Aynı zamanda iki takım arasında oyuncu farkının olmasını da belirten Fatih Tekke yine de bu mücadeleyi iyi bir şekilde idare etmeye çalıştığını da belirtmiştir.

İstanbulspor- Giresunspor

İstanbulspor yeşil sahalarda Giresunspor’la karşı karşıya geldi. Spor Toto Süper Lig yeşil sahalarda gerçekleşen bu çekişmeli maç sonucunda Giresunspor, İstanbulspor’u 3- 2 yendi. Kulüp başkanı Zafer Olgun bu galibiyeti kutlarken aynı zamanda son sekiz maçın da galibiyeti olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyor. Spor Toto Süper Lig sahasında Giresunspor- İstanbulspor büyük bir çekişmeyle maça başladı. Giresun büyük atak ve mücadele ile İstanbulspor’u 3- 2 yendikten sonra büyük bir morale aldıklarını belirtti.

İstanbulspor teknik direktörü olan Hakan Keleş ise üst üste yaşanan mağlûbiyetler sonucunda takım olarak ve taraftar olarak büyük bir moral bozukluğu içerisine girdiğini belirtmiştir. Zafer Olgun Gaziantepspor teknik direktörü olarak bu galibiyet sonucunda gururunu belirtti. Oyuncuların uzun süredir şanslı olduğunu fakat bu sene bu şansızlığa kırdığını ve sekiz maç üst üste galip gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirtmiştir. Aynı zamanda ligde geriye kalan diğer haftalar için de daha iyi mücadele ederek daha güzel sonuçlara imza atacağını da belirtmiştir. İstanbulspor 10 kişiyle oynadığı maçta mağlubiyetin büyük bir haksızlık sonucunda gerçekleştiğini ve hakkını helal etmediğini söylemektedir.

10 Kişi Oynamak Kolay Değil

İstanbulspor ile Giresunspor arasında gerçekleşen bu çekişmeli maç sonucunda Giresunspor İstanbulspor 3- 2 yenerek mağlup etmiştir. Maç sonucunda Fatih Tekke on kişiyle maç oynamanın hiç de kolay olmadığını belirtmiştir. Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında gerçekleşen bu maç sonucunda Fatih Tekke basın mensuplarına gerekli açıklamalarda bulunmuştur. Maç öncesinde özellikle ikinci bölgede yaklaşık olarak 10 dakika boyunca bekleme planının olduğunu söylemiştir. Daha sonra öne doğru baskıyla devam edeceğini belirtti. On kişiyle maçta karşılıklı oynamanın hiç de kolay olmadığını bu nedenle taktikle yürümesi gerektiğini de açıkça belirtmiştir.

Buna rağmen iki tane gol atmanın büyük bir galibiyet olduğu da söylene bilir. Bu nedenle hem taraflara hem de oyunculara moral bozukluğu yerine yine de moralini yüksek tutması gerektiğini de söylemiştir. Taraftarların baskıları sonucunda oyun sırasında oyuncuların morallerinin düşmesine de neden olduğu gözlerinde bulundurulmalıdır. Fatih Tekke diğer maçlara daha fazla önem vermesi gerektiğine de belirtmiştir. Bu da aslında oyunculara sıkı bir şekilde antrenmanlara devam ettiğini göstermektedir. İstanbulspor’un bu şekilde devam etmemesi ve diğer maçlarda iyi galibiyetlerin getireceği de temenni edilmektedir.