Blog Genel İstanbul İstanbulspor Spor

İSTANBULSPOR DALCI İLE YOLLARI AYIRDI

Türkiye Futbol Federasyonu’nun güçlü ekiplerinden sarı siyahlı takım İstanbulspor teknik direktörü Mustafa Dalcı’nın görevi sona erdi. Konfederasyonun bir Lig’de normal Sezonu 4 sırada tamamlamasının ardından play off mücadelelerinde İzmir temsilcisi Altay’a rakip olan ve oynanan 2 karşılaşmada rakibine mağlup olan İstanbulspor Süper Lig’e yükselme şansını Elinden kaçırmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu bir ligde İstanbulspor sezonu tamamlamasının ardından tecrübeli teknik direktör Mustafa Dalcı ile karşılıklı olarak anlaşıldığını Mustafa hocanın görevden ayrıldığını açıkladı.

İSTANBULSPOR’UN LİG SERÜVENİ

 Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig sona erdi. Sezonu oynamış olduğu 34 karşılaşmanın 19’unda galibiyet alarak 7 karşılaşmaları rakipleriyle beraberlik alarak M8 mücadelede ise mağlubiyet alarak 64 puanla sırada tamamlayan İstanbulspor rakip fileleri 62 kez havalandırırken kalesinde 34 gol görmüştü.

İstanbulspor sezonunun normal suresinin bitmesinin ardından play off yarı final mücadelelerinden Ligi 5 sırada bitiren Siyah beyazlı İzmir temsilcisi Altay ile eşleşmiş ilk karşılaşmada rakibini 3-2 mağlup olan İstanbulspor 2 mücadelede de 1-0 mağlup olunca Süper Lig’e çıkma şansını kullanılmamıştı.

Seçtiğimiz günlerde İstanbulspor resmi hesabından yapılan açıklamada doğrultusunda tecrübeli teknik direktör Mustafa Dalcı ile yolların ayrıldığı belirtilirken Hoca ve teknik heyetine takıma katmış olduğu emekler için teşekkür edildi ve bu süreçten sonraki futbol yaşantılarında başarılar diledi.

MUSTAFA HOCANIN KARİYERİ

Teknik direktör Mustafa Dalcı İstanbulspor ile 2012-2013 sezonunda tanışmış ver Fahrettin Sayan Tuna Akdoğan ve Hasan sakalın yardımcı antrenörlüklerini yapmıştı. Tecrübeli teknik direktör 2014-2015 sezonunda ise Bülent Demirkanlı ve Yalçın Koşukavak isimlerinin yardımcı antrenörlüğünü yapmıştı. Mustafa Dalcı daha sonra İstanbulspor takımında aynı sezon içerisinde altyapı koordinatörü olmuştu.

Geride bıraktığımız 2020/2021 sezonu itibariyle Zonguldak Kömürspor da teknik direktörlük görevi yapan veya takımın başında 11 karşılaşmaya çıkan tecrübeli Hoca maç başına 0.82 puan ortalaması elde etmişti. 26 Kasım 2020 tarihinde Ankara temsilcisi Ankaragücü’nün teknik direktörlük koltuğuna oturan Mustafa Dalcı 12 karşılaşmada geçici antrenörlük görevi yaptı ve 1.33 puan ortalaması performansı göstermişti. Mustafa Dalcı daha sonra 1 Temmuz 2021 tarihinde ise servis yerleri gibi istanbulspor’un teknik direktörlük görevine başlamıştı.