Blog Genel İstanbul İstanbulspor Spor

İstanbulspor’da Son 2020-2021 Yılı Nasıl Geçti

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 4. sırada bitiren takım İstanbulspor oldu. Başarılı bir sezonu geride bırakan teknik direktör Saffet Akbaş yönetimindeki İstanbulspol, play-off’lara katılmaya hak kazandı. Fakat ilk turda Altay’a mağlup olan İstanbulspor finale çıkma ve Süper Lig’e yükselme şansını kaybetmiş oldu. Sezon boyunca oynamış olduğu 34 maçta 19 galibiyet, 7 beraberlik ve 8 mağlubiyet alan İstanbulspor, toplamda 64 puan topladı.

İç sahada oynadığı 17 maçta 9 galibiyet, 5 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak 32 puan; dış sahada oynadığı 17 maçta ise 10 galibiyet, 2 beraberlik ve 5 mağlubiyet alarak 32 puan aldı. Öte yandan 34 maçta rakip kalelere 62 gol atmayı başaran İstanbulspor, kendi kalesinde 34 gol gördü. Sezon genelinde İstanublspor’un yaptığı flaş transferler Krsital Abazaj, Eduart Rroca, Mehmet Uslu, Valon Ethemi ve Mirkan Aydın olmuştu. Öte yandan Rıdvan Şimşek, Erden Şen, Kamal Issah, Papa Diouf ve Enes Durmuş, takımda yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

İstanbulspor’un Performans Haritası

Spor Toto 1. Lig’de sezonu 4. olarak bitiren teknik direktör Saffet Akbaş yönetimindek İstanbulspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Alperen Uysal, Ljubic, Halil Yitmez, Boğaçhan Kazmaz, Wellinton, Ali Yaşar, Mehmet Yeşil, Mehmet Uslu, Duhan Aksu, Yavuzhan Keleşoğlu, Skrijelj, Levent Ayçiçek, Onur Ergün, Atchom, Melih Kabasakal, Rroca, Eslem Öztürk, Uygar Mert Zeybek, Ali Dere, Egehan Gök, Ethemi, Ebrar Cumur, Berkay Görmez, Kağan Bağış, Emrecan Uzunhan, Kerem Baykuş, Yusuf Özer, Emre Babuşçu, Ahmet Can Özer, İbrahim Yılmaz, Abazaj, Mirkan Aydın, Koray Kılınç, Emir Gökçe ve Muhammed Mustafa Yıldırım.

İstanbulspor’da Maçlarda Katkı Sunan İsimler

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunda İstanbulspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Onur Ergün 12 gol, Eduart Rroca 9 gol, İbrahim Yılmaz 9 gol, Levent Ayçiçek 4 gol ve Kristal Abazaj 4 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan İstanbulspor’un en çok asist yapan futbolcuları ise 12 asist ile Eduart Rroca, 7 asist ile Levent Ayçiçek, 6 asist ile Kristal Abazaj, 5 asist ile Uygar Zeybek ve 4 asist ile slem Öztürk oldu.