Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor Dolu Dizgin İlerliyor

TFF 1.Lig’in son dönemlerdeki en formda takımlarından biri olan İstanbulspor, bu formunu her geçen hafta daha da yükseltmeye ve parlatmaya devam ediyor. Ligin 32’inci haftasının açılış matinesinde kendi sahasında Bursaspor’u konuk eden Sarı Siyahlı ekip, hiç ama hiç zorlanmadan oynadığı maçtan rahat bir galibiyetle daha ayrılarak yükselişini sürdürdü. Üst sıralardaki yerini iyiden iyiye sağlamlaştıran İstanbulspor bu formunu devam ettirdiği takdirde ilk 2’yi kovalama şansını da arttırabilir.

Tutana Aşk Olsun

Bu sezon TFF 1.Lig’de genel olarak istikrarlı bir performans sergileyen İstanbulspor adına sezonun son dönemecinin oldukça keyifli geçtiğini dile getirmek yanlış olmaz.

Takımın dar ama etkili kadrosunun yine form kazanmasıyla birlikte oynadığı maçlarda yarattığı fark net bir şekilde hissediliyor. Ligin 31’inci haftasında konuk olduğu Menemenspor’a hiç şans tanımayan İstanbul temsilcisi benzer tarifeyi Bursaspor’a da uyguladı.

15 Nisan Cuma günü saat 20.30’da başlayan müsabakada küme düşme adaylarından Bursaspor’u konuk eden Sarı Siyahlı takım, rakibinin tüm zafiyetlerini çok iyi tahlil ettiğini gösteren bir oyun oynadı. 7’inci dakikada Namıq Alasqarov’un attığı golle geriye düşen İstanbulspor, buna rağmen sahada çok rahat bir görüntü içerisindeydi.

33’üncü dakikada Ferhat Yazgan’ın attığı golle eşitliği sağlayan İstanbulspor, ilk yarı bitmeden üstünlüğü ele geçirebilirdi. Bununla birlikte bu üstünlüğün elde edilebilmesi için ikinci yarı beklenmek zorunda kaldı ve son haftaların formda isimlerinden Valon Ethemi 68’inci dakikada attığı golle takımı 2-1 öne geçirdi.

Maçın skorunu belirleyen gol ise bir diğer formda oyuncu Jetmir Topallı’nın 90+5’te attığı golle geldi. Bununla birlikte Bursaspor’da hem Mert Yılmaz’ın hem de teknik direktör Mustafa Er’in kırmızı kart görerek oyun dışına ihraç edildiğini dile getirmekte fayda var.

Şaha Kalktı

Öte yandan İstanbulspor’un son haftalardaki formu taraftarını mutluluğa boğuyor olmalı. Sarı Siyahlı takım ligin en uzun yenilmezlik serilerinden birine sahip ve bu formla birlikte iyiden iyiye ilk 2’ye göz kırpmaya başlamış durumda.

Bu maçtan aldığı galibiyetle birlikte puanını 54’e yükselten İstanbul temsilcisi adına işler oldukça yolunda gidiyor. Son 7 maçının hiçbirisinde yenilgi yüzü görmeyen Sarı Siyahlı takım bu maçların 4’ünden galibiyetle ayrılırken 3’ü de beraberlikle sonuçlandı.

Bu sayede 7 maçta toplanabilecek 21 puanın 15’ini hanesine ekleyen İstanbulspor, bir sonraki hafta başka bir küme düşme adayı olan Denizlispor’un sahasında 3 puan arayacak. Küme düşme hattında bir ağır yara daha alan Bursaspor’un da kendi sahasında Gençlerbirliği’ni konuk edeceğini belirtmekte fayda var.

Takımda Jetmir Topallı, Valon Ethemi gibi oyuncuların formlarını geri kazanmış olmalarının oldukça önemli olduğunu ve bu sayede maçların daha rahat koparıldığını dile getirmekte fayda var. Teknik Direktör Osman Zeki Korkmaz ne yapıyorsa bunu yapmaya devam etmeli gibi görünüyor.