Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor Vites Arttırabilir

Bu sezon TFF 1.Lig’de en istikrarlı performansı sergileyen takımlardan birisi olan İstanbulspor, ligde oynadığı son maçta kendi sahasında konuk ettiği Bursaspor’a şans tanımadı ve sahadan 3-1 galip ayrıldı. Bursa temsilcisinin 10 kişi kaldığı maçta planladığından çok daha rahat bir galibiyet almayı başaran Sarı Siyahlı takım adına bu galibiyetle birlikte ümitler yükselirken, diğer takımlardan gelen haberlerle birlikte taraftarların heyecanlanabileceği bir noktaya gelindiğini dile getirmek yanlış olmaz.

İlk 2 Şansı

Bu sezon TFF 1.Lig’de en istikrarlı performanslardan birini sergileyen İstanbulspor zaman zaman formsuz dönemler geçirse de üst sıralardan hiç düşmedi ve bir şekilde kendisinden söz ettirmeyi hep başardı.

Ligde oynadığı son maçta kendi sahasında Bursaspor’u konuk eden Sarı Siyahlı ekip bu maçtan da galip ayrılarak hem 3 puanı hanesine ekledi hem de yenilmezlik serisine bir çentik daha attı. Bursa temsilcisinin 10 kişi kaldığı maçta gösterilen performansın İstanbulsporlu taraftarları da memnun edeceği bir gerçek.

Öte yandan ligin bu dönemlerinde artık maçlardan alınan sonuçlar diğer rakiplerin sonuçlarına göre çok daha değerli hale geliyor ve İstanbul temsilcisinin Bursaspor karşısında aldığı galibiyet sezonun geri kalanında çok önemli bir dönüm noktası olabilir.

Zira 32’inci haftada oynanan bir diğer maçta Bandırmaspor hiç beklenmedik bir mağlubiyet alarak Kocaelispor’a mağlup oldu ve haftayı puansız kapattı. Balıkesir temsilcisinden 4 puan geride yer alırken bu sayede puan farkını 1’e indiren İstanbulspor, Ümraniyespor’un da bu haftayı bay geçmesiyle birlikte 2’incilik koltuğu ile arasındaki farkı da 3’e indirmiş oldu.

Bu bağlamda futbolumuzun klişe deyimiyle Bursaspor karşısında alınan galibiyet İstanbulspor adına 3 değil 6 değil tam 9 puanlık bir galibiyet anlamına gelebilir.

Bir Güzel Haber Daha

Öte yandan Osman Zeki Korkmaz’ın takımı adına en büyük avantajlardan birisi de Bandırmaspor’un hafta içi oynanacak 33’üncü hafta müsabakalarında maç yapmayacak olması. Bu durum da Sarı Siyahlı takımın Denizlispor deplasmanından galip ayrılması durumunda 3’üncü sıraya kesin olarak yerleşeceği anlamına geliyor.

Ümraniyespor ile arasındaki puan farkını da eriten İstanbul temsilcisi eksik maçların da tamamlanmasıyla birlikte vites arttırma şansı bulabilir. Bu bağlamda tüm camiayı saran heyecanın devam edebilmesi adına 19 Nisan Salı günü oynanacak Denizlispor maçından alınacak puan veya puanların gerçekten çok kritik olacağını dile getirmekte fayda var.

Bununla birlikte takımın genel olarak çok daha kompakt bir takım haline gelmesinin çok önemli olduğunun altını çizmek lazım. Zira geriye kalan takvimde İstanbulspor’u gerçekten çok zor maçlar bekliyor.

Denizlispor ile oynayacağı maçın haricinde geriye kalan tüm maçları ilk 10 içerisinde yer alan takımlarla oynayacak olan Sarı Siyahlı takım ligdeki son maçını da Bandırmaspor karşısında oynayacak.

O döneme gelinene kadar ligde dananın kuyruğu kopacak.