Genel İstanbul İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İSTANBULSPOR EVİNDE YARA ALDI

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’ kapsamında yapılan 20. hafta mücadelesinde iki İstanbul ekibi İstanbulspor ile Ümraniyespor kozlarını paylaştı. Gol düellosuna sahne olan mücadeleyi konuk ekip Ümraniye 3-2 galip tamamladı.

Zirvenin en büyük adaylarından biri olan İstanbulspor’a mağlubiyeti getiren golleri 13’te Ahmet Canbaz (pen.), 57’de Kevin Mayi ve 86’da Patrick Atchom (k.k.) kaydetti. Ev sahibin ekip İstanbulspor’un golleri ise 50’de İbrahim Yılmaz ile 88’de Koray Kılınç’tan geldi.

Ligde 8 maçtır mağlubiyet yüzü görmeyen İstanbulspor, 8 maç sonra mağlup olup 40 puanda kalırken, maç fazlasıyla liderliğe yükselme şansından yararlanamadı.

Puanını 24’e çıkarak tehlikeli bölgeden iyice uzaklaşan Ümraniyespor ise maç fazlasıyla 12. sırada yer alıyor.

İSTANBULSPOR’UN LİG PERFORMANSI

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig kapsamında çok iyi bir performans ortaya koyan İstanbulspor 20 hafta sonunda aldığı mağlubiyet ile 40 puanla ikinci sırada kendine yer buldu. 

Yapılan bu 20 karşılaşmanın 12’sinden galibiyetle ayrılan zirvenin en büyük adaylarından İstanbulspor 4 karşılaşmada rakibi ile berabere kalarak puanları paylaşırken, 4 mücadeleden ise mağlubiyet ile ayrıldı.  Rakip fileleri 43 kez Havalandıran İstanbulspor kalesinde gördüğü 23 gole de engel olamadı.

İstanbulspor’un istatistiklerine bakıldığında maç başına 1,1 gol yedi, 5 karşılaşmada Kalesini gole kapağın İstanbulspor 3 kez   penaltı yapmış durumda.

Bugün genelinde Top kapma da %75,2 başarı oranına sahip olan İstanbulspor ikili mücadelelerde başarı oranı %51,5 olarak göze çarpıyor.

PAS PERFORMANSI İYİ

İyi bir Kısa Pas performansı ortaya koyan İstanbulspor’un kısa paslardaki başarı oranı %82,9 olarak göze çarpıyor. Uzun paslardaki başarı oranı ise %54.  Hücum anlamında engeli bir grafik çizen İstanbulspor çektiği 188 şutta 107 kez halıyı bulmayı başardı.

Kaleyi bulmayı başardı bu 107 şuttan 43 tanesini gole çevirmeyi başardı.  İstanbulspor’un atmış olduğu bu 43 golün 35 tanesi ceza sahası içerisinden ya 8 tanesi ise ceza sahası dışarısından olarak göze çarpıyor.  İstanbulspor oynadığı 20 karşılaşma sonunda toplam 37 kez sarı kart görürken hiç kırmızı kart cezası almadı.

Ligde 8 maçtır mağlubiyet yüzü görmeyen İstanbulspor, 8 maç sonra mağlup olup 40 puanda kalırken, maç fazlasıyla liderliğe yükselme şansından yararlanamadı. Puanını 24’e çıkarak tehlikeli bölgeden iyice uzaklaşan Ümraniyespor ise maç fazlasıyla 12. sırada yer alıyor.