Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor Eyüpspor Mesaisine Devam Ediyor

İlk 6’da kendine iyi bir yer edinebilmek adına mücadele eden İstanbulspor, bir dönem ilk 2 kovalayabilecek kadar konuma geldikten sonra aldığı mağlubiyetlerin üzüntüsünü yaşıyor. Üst üste 2 mağlubiyet alarak bir anda bozguna uğrayan Sarı Siyahlı takım bu kötü süreci tersine çevirebilmek adına 35’inci haftada oynayacağı Eyüpspor maçının hazırlıklarına devam ediyor. Bu maçtan 3 puanı çıkaramaması durumunda takım psikolojisinde büyük sorunlar yaşanabilir.

Ayağa Kalk

Bu sezon TFF 1.Lig’de genel olarak çok başarılı bir profil sergileyen İstanbulspor, ligin son dönemlerine gelinen bugünlerde moral bozukluğu içerisinde. Sarı siyahlı takım bir anda hiç beklemediği Denizlispor mağlubiyetiyle sarsıldı ve bu durumun olumsuz etkilerini Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında da yaşadı.

Üst üste 2 mağlubiyetin gelmiş olması takımın çok da yüksek olmayan ancak son haftalarda biraz daha beliren ilk 2 ihtimalini de neredeyse ortadan kaldırdı. Bununla birlikte Osman Zeki Korkmaz’ın takımı ilk 6 içerisinde yer alacak ve burada kendine en iyi konumu elde etmek adına mücadelesine devam etmek zorunda.

Bu mücadelenin 35’inci haftasında oynanacak Eyüpspor maçı aslında iki benzerin mücadelesi olarak değerlendirilebilir. Zira Eyüpspor da ligde oldukça dikkat çeken performanslar sergiledikten sonra gerçekten kötü bir düşüş yaşadı ve takımın başına daha yeni geçen Hamza Hamzaoğlu tribünler tarafından direkt olarak istifaya çağırılmaya başlandı.

Hazırlıklara Devam

Rakibin bu durumundan faydalanmak isteyen İstanbulspor adına artık bu dakikadan sonra gelecek puan kayıplarının bir telafisi olmadığını hatırlatmakta fayda var. Sarı Siyahlı takım bu noktaya kadar oldukça iyi geldi ancak ligin asıl kısmı yakın zamanda başlayacak.

İstanbul’un en köklü kulüplerinden biri olan takımın hak ettiği yere taşınabilmesi adına verilen mücadelenin büyük bir kısmı başarıyla geçildi ancak finalin tam olarak yapılamadığı yerde kimse bu süreci hatırlamak istemez.

Zira futbol bir sonuç oyunu ve Sarı Siyahlı taraftarlar da oyunculardan tam olarak bir sonuç bekliyorlar. Bu bağlamda geriye kalan süreçte İstanbulspor’u geçmişte bıraktığından çok daha zorlu bir süreç bekliyor olacak.

Bu durumun farkında olan Osman Zeki Korkmaz ve teknik ekibiyle oyuncular çalışmalarına hiç ara vermeden devam ediyorlar. Eyüpspor karşısında oynanacak maç ev sahibi ekip açısından ilk 6 şansını devam ettirebilmek adına da kritik bir önem taşıdığından çok kolay geçmeyecek.

Tüm bu süreçlerin hesabı kitabı tam olarak yapıldığı takdirde İstanbulspor’un rakibini devirebilme şansı hiç de az değil. Rroca son dönemlerde oldukça formda ve başarılı oyuncuya birkaç arkadaşının daha eşlik etmesi bile galibiyetin kilidini açmak adına yeterli olabilir.

Pek tabii futbol sahada oynanan bir oyun ve sahaya inildiği zaman dengeler baştan başa değişebiliyor. Ancak bu hesaplamalar zaten tam olarak da bahsi geçen ihtimaller üzerine yapıldığı için tam yapılması gerekiyor.