Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor Eyüpspor Deplasmanında

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok istikrarlı bir performans sergileyen İstanbulspor, son 2 haftada üst üste aldığı mağlubiyetlerle birlikte ciddi bir sarsıntı geçirse de bu noktadan toparlanabileceğini bilen bir takım. Ligin 34’üncü haftasında kendi sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk eden İstanbul temsilcisi, sahadan 2-1 mağlup ayrılmaktan kurtulamamıştı. 35’inci hafta müsabakasında yine Play-Off’ta potansiyel rakibi olabilecek bir rakiple karşı karşıya gelen Osman Zeki Korkmaz’ın takımı Eyüpspor deplasmanında 3 puan arayacak.

Sert Düşüş

Bu sezon TFF 1.Lig’de belirli bir standardı her zaman tutan İstanbulspor, bu sayede ligin ilk 6’sında yer almayı başardı ve Play-Off aşamasına katılmaya hak kazanacak takımlardan birisi olarak sayılmaya devam ediyor.

Bununla birlikte takımın bu performansının son 2 maçta aynı şekilde olmadığını dile getirmekte fayda var. Zira önce Denizlispor deplasmanında oynanan müsabaka, sonra da iç sahada Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında oynanan müsabakada alınan yenilgiler takımda sert bir düşüş etkisi yarattı.

Sarı Siyahlı takım bu iki mağlubiyetle birlikte bozguna uğrarken hem Osman Zeki Korkmaz, hem de genç teknik adamın öğrencileri buradan durumu toparlayabilecek özgüvene sahipler. Ancak takvim onlara pek yardımcı olmak istemiyor gibi görünüyor zira İstanbulspor’u 35’inci haftada da çok zor bir maç bekliyor.

Ligin 35’inci haftasında Eyüpspor deplasmanına giden Sarı Siyahlı ekip, hemşerisinin sahasında oynayacağı maçtan 3 puanı çıkarmayı çalışacak. Bu maç öncesinde İstanbulspor 54 puanla 4’üncü sırada yer alırken Eyüpspor da 51 puanla 6’ıncı sırada yer alıyor. İki takımın sezonun ilk yarısında İstanbulspor’un sahasında oynadıkları müsabaka ev sahibinin 2-1’lik üstünlüğüyle sona ermişti.

İstanbul’un iki Süper Lig adayını bir araya getirecek olan müsabaka 1 Mayıs Pazar günü saat 16’da başlayacak. Bununla birlikte ligde geriye kalan tüm müsabakalar bu hafta itibariyle aynı gün ve aynı saatte başlayacaklar.

Değişen Algılar

Bu sezon TFF 1.Lig’de bahsi geçtiği gibi çok başarılı bir performans sergileyen İstanbulspor, buna rağmen son 2 haftadaki yenilgiler nedeniyle işini riske atma noktasına geldi. Zira takım eğer Eyüpspor karşısında da mağlup olursa tekrar 6’ıncı sıraya kadar gerileyecek ve ligin son 3 haftası çok daha kritik geçecek.

Bu bağlamda İstanbul temsilcisine dair algının değişmemesi adına Eyüpspor karşısında oynanacak müsabaka kritik bir önem taşıyacak. Bu müsabakadan galip ayrılması durumunda rüştünü tekrar ispatlaması mümkün hale gelen İstanbulspor, eğer mağlup olursa bu sefer takıma dair algılar değişecek.

Her açıdan oldukça kritik olacak müsabakada takımın artık daha iyi bir reaksiyon göstermesi gerekiyor. Son 2 haftada oynanan maçlarda savunma ciddi bir alarm verdi ve teknik direktör Osman Zeki Korkmaz bu duruma muhakkak önlem almıştır.

Bu önlemlerine sahaya ne kadar yansıyacağı ve ne kadar etkili olacağı da maçta belli olacak.