İstanbulspor maçı
Genel İstanbulspor Spor

İstanbulspor İzmir’de Kaybetti

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Liginin 19. Hafta maçları arasında yer alan Altay ile İstanbulspor maçı; Altay’ın 1-0 üstünlüğüyle son buldu. Kendi sahasında İstanbulspor’u ağırlayan Altay; maçtan 1-0 galip ayrılmasını da bildi. İstanbulspor maçını A Milli Takım Teknik Direktörü olan Şenol Güreş’in de takip ettiği bildirildi.

Sezonun 19. Hafta maçları arasında yer alan Altay – İstanbulspor maçında Altay; kendi evinde galibiyet elde etti. İstanbulsporlu taraftarlar deplasmanda da takımlarını yalnız bırakmadı. Maçtaki tek gol maçın ilk yarısında geldi.

Maçtaki Önemli Anlar

Maçın golü ilk yarı itibariyle geldi. Henüz 7. Dakikadayken sağ kanat üzerinden atağa kalkan Aktay; Yılmaz Özveren’in ayağından gölünü buldu. 9. Dakikada yine Altay ataktaydı, ancak bu atak golle sonuçlanmadı. İlk yarı sonucu 1-0 Altay önde tamamlarken; ikinci yarının 64. Dakikasında Özgür Özkaya kaleyte sert bir şut çekerken; bu şut golle sonuçlanmadı. Maç Aziz Kocaoğlu stadında oynanırken maçın hakemliğini ise Burak Şeker, Ali Tuna ve Gökhan Barcın yaptı.