Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor Manisa FK Karşısında Galibiyet Arıyor

Kötü bir başlangıç yaptığı 2021/2022 sezonunun ortalarında toparlanmayı bilen ve bu sayede ilk devreyi 6’ıncı sırada bitirerek Play-Off potasının içine girmeyi başaran İstanbulspor, ikinci devrede daha üst sıralara ve hatta zirveye tırmanmak adına sahneye çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde 96’ıncı yılını kutlayan Sarı Siyahlılar, uzun bir süredir hasret oldukları ve geçen sezon yükselme fırsatını kaçırdıkları Süper Lig’e bu sezon yükselmek için çetin bir mücadelenin içerisinde. İşte, bu mücadelenin ikinci ayağının ilk maçında Manisa FK’ya konuk olacak olan İstanbul temsilcisini oldukça zor bir müsabaka bekliyor.

İstanbulspor Manisa’da 3 Puanın Peşinde  

Türk futbolunun köklü çınarı İstanbulspor, 2020/2021 sezonunda play-off oynayan takımlar arasına adını yazdırmayı başardıysa da Play-Off’ta başarılı olamamış ve bu nedenle TFF 1.Lig’de bir sezon daha mücadele etmek zorunda kalmıştı.

2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’de oynadığı 18 maçta 27 puan toplayan ve ilk devreyi 6’ıncı sırada tamamlamayı başaran İstanbulspor, ikinci devrede ilk devredekinden daha iyi bir performans göstermeyi hedefliyor.

Bu hedef doğrultusunda kaptanı İbrahim Yılmaz’ın golleriyle birlikte iyi bir yükseliş yakalayan İstanbul temsilcisi, ligin ikinci devresindeki oynayacağı ilk maçta Manisa FK’ya konuk oluyor. Manisa temsilcisi de lige iyi bir başlangıç yapamamış ancak son haftalarda yakaladığı seri galibiyetlerle birlikte 12’inci sıraya kadar tırmanarak ilk devreyi 22 puanla kapatmışlardı.

İki takım arasında TFF 1.Lig’in ilk devresinde İstanbul’da oynanan maç futbolseverler adına oldukça keyifli geçmiş ancak iki takımın teknik direktörünü de savunmaları açısından endişelendirmişti. Manisa FK’nın 4-3’lük galibiyetiyle sona eren maçta İbrahim Yılmaz 3 gol atsa da bu goller takımının sahadan puanla ayrılmasına yeterli olmamıştı. Bu karşılaşma Manisa FK ile İstanbulspor’un tarihlerindeki ilk karşılaşma olarak da kayıtlara geçmişti.

İstanbulspor’un İşi Zor Olabilir

Manisa temsilcisi karşısında 9 Ocak 2022 Pazar günü oynanacak maçta galibiyeti hedefleyen İstanbulspor’un işinin hiç de kolay olmadığı bahsi geçen ligin ilk haftasında oynanan maçta belli olmuştu. O maçta iki takım da oldukça etkili performanslar sergilerken daha yeni bir ekip olan Manisa FK, Orgill’in de şahane performansıyla sahadan galip ayrılmıştı.

Bu sezon takıma katılan oyunculardan istediği kadar verim alamayan İstanbulspor muhakkak bu durumun farkında ve muhakkak kadrosuna yeni oyuncular katarak güçlenmeyi hedefleyecektir ancak bu hedef gerçekleşmezse takımın tüm oyuncularından nasıl verim alınabileceğine dair kafa patlatılması zorunlu gibi gözüküyor.

Osman Zeki Korkmaz yönetiminde sonuca gitmeye yönelik bir oyun anlayışıyla sahaya çıkan İstanbulspor, yetenekli ve gol sezgisi yüksek ön hattı sayesinde birçok maçtan galip ayrıldıysa da ikinci devrede bu galibiyetlere iyi oyunun da eşlik etmesi gerekiyor.

Takımın oynadığı oyuna inanmaması veya bu oyunun bir yerde tıkanacağına inanması telafisi olmayan bir devrede İstanbul temsilcisinin başını ağrıtabilir.