Blog futbol haberleri Genel İstanbulspor Spor spor haberleri Süper lig

İstanbulspor Organik Büyüyecek

Bu sezon oldukça istikrarlı bir performans ortaya koyan ve Play-Off sürecini başarıyla tamamlayarak Süper Lig’e yükselme başarısı sergileyen İstanbulspor’da keyifler oldukça yerinde. Gelecek sezon 17 yıl aradan sonra döndüğü ligde kalıcı olabilmek adına mücadele verecek olan takımın genç Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulundu. Sarı Siyahlı ekibin genç yetiştirmeye devam edeceğini ve bu bağlamda da organik bir şekilde büyüyeceğini dile getiren genç teknik adam, eğer bu şekilde hedeflerine ulaşabilirlerse başka bir marka haline gelebileceklerini dile getirdi.

Prensiplerden Vazgeçmek Yok

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performans sayesinde oldukça büyük bir mutluluk yaşayan İstanbulspor, tam 17 sezon aradan sonra Süper Lig’e geri döndü.

Sarı Siyahlı takımın bu başarısında kuşkusuz en büyük paylardan biri Teknik Direktör Osman Zeki Korkmaz’a ait olan paydı. Genç çalıştırıcı bir takımda ilk kez Teknik Direktör olarak görev yapıyor olmasına rağmen hem taraftarlarına hem de Türk futboluna umut veren bir performans ortaya koydu ve takımını bir üst lige çıkarmayı başardı.

Bu bağlamda taraftarların da sevgilisi haline gelen 40 yaşındaki Teknik Direktör, geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulundu. Süper Lig’de mücadele ederken diğer takımların bütçesine göre çok daha düşük bir bütçeyle mücadele edeceklerinin altını çizen Korkmaz, bununla birlikte bu durumun kendilerini çekindirmediğini zira TFF 1.Lig’de de benzer bir süreçten geçtiklerini dile getirdi.

Başarılı teknik adamın açıklamalarında öne çıkartılması gereken bir diğer nokta da genç oyunculara verdiği önemdi. Sarı Siyahlı ekibin organik bir biçimde ve sağlıklı olarak büyüyebilmesi adına genç oyuncularına yatırım yapmaya devam etmesi gerektiğini savunan Osman Zeki Korkmaz, bu açıdan kendisinin bu prensipten vazgeçmeyeceğini de belirtti.

Alman futbolundan oldukça etkilendiğini ve bu bağlamda futbolun ileri gelenlerini takip ettiğini dile getiren genç teknik adam, öte yandan kendi idolünün de Sir Alex Ferguson olduğunu açıkladı.

Geçmiş Kariyeri

Yardımcı çalıştırıcı olarak saha kenarına geçtiği günden bu yana pek çok kulübün bünyesinde görev yapan Osman Zeki Korkmaz, ilk olarak İskenderun Demir Çelik ekibinde Besim Durmuş’un yardımcılığını yaptı.

Buradan yine Besim Durmuş ile birlikte Kartalspor’a geçiş yapan Korkmaz, sonrasında da Samsunspor, Boluspor, Kahramanmaraşspor gibi takımlarda tecrübeli teknik adamın ekibindeydi. Sonrasında Özcan Bizati, Cüneyt Karakuş gibi önemli isimlerin yanında farklı takımlarda yardımcı antrenörlük yapan genç teknik adam, İsmail Kartal ile uzun bir süre çalıştı.

Kartal’ın ekibinde Eskişehirspor, Gaziantepspor, Ankaragücü ve Rizespor gibi takımlarda görev yapan Osman Zeki Korkmaz, ilk Teknik Direktörlük deneyimini de İstanbulspor’un başında yaşamış oldu.

Daha 40 yaşında bir futbol adamı olmasına rağmen edindiği tecrübelerle futbola olan bakışını olgunlaştıran genç teknik adam, İstanbul temsilcisinin başında 39 maçta görev yaptı. Bu maçlarda 20 galibiyet, 9 beraberlik ve 10 mağlubiyet gören Osman Zeki Korkmaz, 1.77’lik kayda değer bir puan ortalaması yakalamayı başardı.