Genel İstanbul İstanbulspor Spor

İSTANBULSPOR’DA DALCI DÖNEMİ

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in güçlü ekiplerinden sarı-siyahlı takım İstanbulspor teknik direktörlük koltuğuna Mustafa Dalcı’nın getirildiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu 1.lig akımlarından güçlü bir ekip olan sarı siyahlı İstanbul temsilcisi İstanbulspor 2021-2022 sezonu için takımın teknik direktörlüğü görevine başarılı isim Mustafa Dalcı’nın getirildiğini duyurdu.

GÖREVE GELECEK SEZON BAŞLAYACAK

Türkiye Futbol Federasyonu bir Ligi’nin güçlü ekiplerinden olan İstanbulspor’un yaptığı açıklamada başarılı teknik direktör Mustafa Dalcı’nın içerisinde bulunduğumuz sezonu itibariyle 2 takım çalıştırmış olduğu ve bu sebeple teknik direktörlük görevini sezonun sonuna kadar yapamayacağını belirterek İstanbul Spor Kulübü’nün teknik direktörlük konusunda başarılı ismi Mustafa Dalcı ile 2021-2022 sezonu çerçevesinde anlaşma sağladığını, Mustafa Dalcı içerisinde bulunduğumuz sezonu itibariyle iki takım çalıştırdığı için kurallar gereği İstanbulspor’un teknik direktörlük görevini bu sezonu itibariyle yapamayacağını, Bu nedenle mevcut Süper Lig hedeflerinin ve gelecek sezonun planlaması dahilinde kalan 7 haftalık süreçte İstanbulspor takımının karşılaşmalarını tribünden takip edeceği ve Yedek kulübesinde ise başarılı teknik direktörün teknik ekibi ve İstanbulspor kulübünün pro lisans sahibi çalıştırıcısı Saffet Akbaş’ın yer alacağı söylendi.

İSTANBULSPOR’UN LİG PERFORMANSI

İçerisinde bulunduğumuz 2020/2021 sezonu itibariyle Spor Toto 1.lig kapsamında 27 karşılaşmada mücadele eden sarı siyahlı İstanbul temsilcisi İstanbulspor, oynamış olduğu bu 27 karşılaşmanın 14 ünde rakiplerini mağlup ederek sahadan 3 puanla ayrılırken yapılan 5 karşılaşmada ise rakibi ile berabere kalarak 1 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Sarı siyahlı İstanbul temsilcisi İstanbulspor 8 karşılaşmada ise sahada boynu bükük ayrıldı. sarı siyahlı ekip rakip fileleri tam 49 kez havalandırırken Ligin en çok gol atan ikinci takımı durumunda bulunuyor. Öte yandan kalesinde görmüş olduğu 30 gole mâni olamayan sarı siyahlı ekip, toplamış olduğu 47 puanın ardından spor toto 1. Lig 6. sırasında kendine yer buldu.

İstanbul temsilcisi oynamış olduğu son 5 Lig karşılaşmasında 2 mağlubiyet 2 galibiyet ve 1 beraberlik aldı. İçerisinde bulunduğumuz sezon kapsamında Süper Lig hedefi olan ve 1. Lig’in en güçlü adaylarından biri olan İstanbulspor 2021-2022 sezonu için teknik direktörlük görevine Mustafa Dalcı’nın getirildiğini duyurdu.